Kaplica adoracji

25.IX.1993 roku w dolnej części plebanii została poświęcona kaplica pod wezwaniem Męczenników Polskich. Jako wota na ścianach kaplicy zawieszone są korale, ryngrafy, różańce i inne pamiątki. W kaplicy znajdują się tablice, upamiętniające martyrologię Narodu Polskiego.

W 1994 roku pani Stefania Chasse, mieszkająca w USA zaproponowała ks. Proboszczowi Stanisławowi Andrukiewiczowi wprowadzenie nieustającej adoracji Przenajświętszego Sakramentu. Zaproszenia do adoracji Najświętszego Sakramentu przekazywano we wszystkich parafiach białostockich. Do adoracji zgłosiło się około 400 osób. Ksiądz Arcybiskup i Ksiądz Proboszcz Stanisław wystosowali list do Ojca Świętego z prośbą o błogosławieństwo dla rozpoczynającego się dzieła. Po stosownym przygotowaniu, w dniu 20 listopada 1994 roku w Uroczystość Chrystusa Króla nastąpiła długo oczekiwana chwila.

Metropolita Białostocki Ksiądz Arcybiskup Stanisław Szymecki po uroczystej Mszy świętej koncelebrowanej w kaplicy p.w. Męczenników Polskich dokonał uroczystego wystawienia Najświętszego Sakramentu. W pierwszych dniach nieustającej adoracji ludzie spotykali się i przekazywali sobie tą radosną wiadomość. Z każdym dniem przybywało osób adorujących jednak ciągle było ich za mało aby utrzymać adorację. Zaczęto tworzyć wspólnotę odpowiedzialną za utrzymanie ciągłości adoracji. W każdy czwartek miesiąca ks. Proboszcz sprawował Mszę świętą o godz. 20.00, podczas której głosił konferencje lub rozważania w oparciu o dzieła Ojców Kościoła i książki o Eucharystii.