1. Jutro rozpoczyna się 31. Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. 

2. We wtorek – 19 stycznia – wspomnienie św. Józefa Pelczara. Dzień imienin Ks. Bpa Henryka Ciereszko. Polecamy Bogu Dostojnego Solenizanta, szczególnie podczas Mszy św. o godz. 18.00 w katedrze białostockiej.

3. Duszpasterstwo Rodzin zaprasza do katedry 19 stycznia o godz. 19.15mężczyzn na cykl comiesięcznych spotkań modlitewno-formacyjnych.Konferencję: „Facet na miarę Abrahama” wygłosi ks. Dominik Budzicki . Po konferencji modlitwa różańcowa w intencji rodzin naszej Archidiecezji.

4. We czwartek – 21 stycznia wspomnienie św. Agnieszki. Dzień Babci.Razem z Instytutem Apostolstwa Jezusa Eucharystycznego zapraszamy wszystkich adorujących Najświętszy Sakrament, na comiesięczny dzień skupienia: o godz. 17.30 modlitwa w kościele, o godz. 18.00 Msza św.

5. W piątek – 22 stycznia wspomnienie św. Wincentego Pallottiego. Święto patronalne Sióstr Pallotynek mieszkających i posługujących w naszej parafii. To również Dzień Dziadka.

6. Na stronie internetowej parafii i na Facebooku są zdjęcia z postępu prac remontowych w naszej parafii. Bóg zapłać! wszystkim, którzy wspierają te prace. W minionym tygodniu w ofiarach indywidualnych i na konto wpłynęło 24.600 zł. Dziękujemy drodzy parafianie za tak hojne wsparcie, w bardzo trudnym czasie pandemii, kiedy wielu z nas boryka się z kłopotami finansowymi i niepewnością jutra.

7. Kontynuujemy nasze wyjątkowe kolędowanie. Spotykamy się w kościele o godzinie 19.00 na Mszy świętej prosząc Boga o błogosławieństwo dla rodzin naszej Parafii. Zapraszamy mieszkańców poszczególnych ulic:  

18 STYCZNIA

- PONIEDZIAŁEK

ul. Zaściańska

Zaułek Podhalański

Zaułek Łęczycki


19 STYCZNIA

- WTOREK

ul. Towarowa 16

ul. Towarowa 17

ul. Towarowa 20

ul. Towarowa 22

ul. Towarowa 28
20 STYCZNIA

- ŚRODA

ul. Kujawska 5a

ul. Kujawska 5b

ul. Warmińska 

ul. Sudecka – n. bloki

ul. mjr. Zygmunta Szendzielarza ps. Łupaszko – n. bloki

ul. Wołyńska 
21 STYCZNIA

- CZWARTEK

ul. Sybiraków 1

ul. Sybiraków 3

ul. Sybiraków 5

ul. Sybiraków 7

ul. Sybiraków 9


22 STYCZNIA

- PIĄTEK

ul. Sybiraków 11

ul. Sybiraków 15

ul. Sybiraków 17

ul. Sybiraków 19

8. Porządek kolędowania podany jest w gablotach oraz na stronie internetowej parafii. Ze względu na obowiązujące normy sanitarne, prosimy o przyniesienie wody do poświęcenia we własnych naczyniach. Sprawowana Eucharystia to dar serca nas - Duszpasterzy i wyraz wdzięczności za wszelką życzliwość. Prosimy o włączenie się we wspólną modlitwę w domu osoby nie mogące przybyć do kościoła, jak też zachęcamy do udziału we Mszy św. kolędowej w innym dogodnym terminie. 

9. W przyszłą niedzielę obchodzimy Niedzielę Słowa Bożego. Arcybractwo Straży Honorowej zaprasza do kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00. Po każdej Mszy św. ministranci będą rozprowadzać świece gromniczne. Światło poświęconej świecy jest symbolem Bożej obecności i opieki. Ofiary złożone za świece będą wsparciem funduszu ministrantów naszejparafii. Będzie to także "Dzień solidarności z Chorwacją" – ofiarą do puszek, w miarę możliwości będziemy mogli wspomóc poszkodowanych w trzęsieniu ziemi, które miało miejsce w dniach 29 grudnia 2020 roku i 6 stycznia 2021.

10. Mając na uwadze bieżące wydatki parafii i prowadzone prace remontowe, możemy według potrzeby serca wesprzeć budżetwpłacając ofiary na konto, złożyć ofiarę na tacę w kopercie lub w kancelarii parafialnej.

11. Nadal mamy obowiązek noszenia maseczki w kościele i kaplicy adoracji, dezynfekcji rąk i zachowaniu dystansu min. 1.5 metra.Limit osób; w kościele maks. 100 , w Kaplicy Adoracji - 7.

12. Niech Bóg nam błogosławi, udziela zdrowia i wszelkich łask na kolejne dni.