1. Trwamy w radości Bożego Narodzenia. Z nadzieją płynącą od Boga wkroczyliśmy w 2021 rok, ufni, że przyniesie on wiele dobra, zwłaszcza dzięki miłosierdziu Bożemu i odpowiedzialności każdego z nas, pozwoli przezwyciężyć zagrożenie pandemii.

2. Jutro rozpoczynamy nasze wyjątkowe kolędowanie. Pragnąckontynuować tradycję spotkań i modlitwy o Boże błogosławieństwo dla rodzin naszej Parafii zapraszamy o godzinie 19.00 na Mszę św. za mieszkańców poszczególnych ulic naszej Parafii:

4 STYCZNIA - PONIEDZIAŁEK

ul. Piastowska 13

ul. Piastowska 13a

ul. Piastowska 13b

ul. Piastowska 13c

ul. Piastowska 13d

5 STYCZNIA - WTOREK

ul. Piastowska 15

ul. Piastowska 15a

ul. Piastowska 15b

ul. Piastowska 17

ul. Piastowska 19

7 STYCZNIA - CZWARTEK

ul. Piastowska 21

ul. Piastowska 23

ul. Piasta 50

ul. Piasta 52

ul. Mieszka I 1

8 STYCZNIA - PIĄTEK

ul. Mieszka I 2

ul. Mieszka I 2a

ul. Mieszka I 3

ul. Mieszka I 4

3. Porządek kolędowania podany jest na stronie internetowej parafii oraz w gablotach. Prosimy o przyniesienie we własnych naczyniach wodę do poświęcenia. Sprawowana Eucharystia będzie darem serca nas - Duszpasterzy i jednocześnie wyrazem wdzięczności dla Was za wszelką życzliwość. Zapraszamy do włączenia się we wspólną modlitwę również osoby nie mogące przyjść do kościoła. Parafian, którzy nie mogą przyjść w wyznaczonym terminie zapraszamy do wspólnej modlitwy w innym dogodnym terminie. Podane terminy pomogą nam zachować obowiązujące normy sanitarne.

4. W środę – 6 stycznia – Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze św. według porządku niedzielnego. Na każdej Mszy św. poświęcenie kredy i kadzidła. W tym dniu modlimy się w intencji misji i wspieramy głoszenie Ewangelii ofiarami składanymi na tacę. Po Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się w naszej parafii Orszak Trzech Króli. Jego najważniejszą częścią będzie przemarsz nawą kościoła oraz pokłon Świętej Rodzinie, połączone ze śpiewem kolęd. Uczestnicy otrzymają korony i śpiewniki. Na to wydarzenie zapraszamy szczególnie rodziny z dziećmi. Natomiast po Mszy św. o 18.00 odbędzie się Orszak Kolęd, czyli wspólne kolędowanie. Zapraszamy!

5. W czwartek – 7 stycznia – pierwszy czwartek miesiąca. Nabożeństwo po Mszy św. o godz. 18.00.

6. Za tydzień Niedziela Chrztu Pańskiego kończy okres Bożego Narodzenia. W tym dniu będziemy dziękować za łaskę naszego chrztu i za wiarę przekazaną nam przez rodziców i chrzestnych. Tradycyjnie do 2 lutego w kościołach pozostają dekoracje świąteczne i są śpiewane kolędy.

7. Bóg zapłać! wszystkim, którzy wspierają prace remontowe w parafii, ostatnio wpłynęło na konto i ofiarach indywidualnych 5200 zł. Jeżeli ktoś ma potrzebę i może wesprzeć budżet Parafii, mając na uwadze prowadzone prace remontowe i inne bieżące wydatki, może to uczynić następująco:

- wpłacić ofiary na konto Parafii /dane są na stronie internetowej parafii w zakładce kontakt oraz na stoliku pod chórem/,

- złożyć w niedzielę na tacę w kopercie /anonimowo czy z danymi ofiarodawcy/,

- złożyć ofiarę w kancelarii parafialnej w godzinach jej otwarcia.

8. Życzymy dobrej niedzieli, zdrowia i wszelkich łask w rozpoczynającym się roku.