1. Dziś – 1 stycznia – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Pierwszy dzień Nowego Roku – święto nakazane. Światowy dzień modlitwy o pokój. Porządek Mszy św. niedzielny. Za udział w publicznym odmówieniu hymnu O Stworzycielu Duchu, przyjdź, można uzyskać odpust zupełny.

2. Przypominamy, że Ksiądz Arcybiskup Tadeusz Wojda, kierując się odpowiedzialnością i troską o wiernych Archidiecezji, odwołał tegoroczną wizytę duszpasterską zwaną kolędą. 
3. Pragnąc kontynuować tradycję spotkań i modlitwy o Boże błogosławieństwo dla rodzin naszej Parafii w Nowym Roku, będziemy w dni powszednie o godzinie 19.00 odprawiać Msze święte za mieszkańców poszczególnych ulic naszej Parafii /od 4 do 29 stycznia/, według porządku podanego na stronie internetowej oraz w gablotach. Prosimy o przyniesienie we własnych naczyniach wodę do poświęcenia. Sprawowana Eucharystia będzie darem serca Waszych Duszpasterzy i jednocześnie wyrazem wdzięczności dla Was za wszelką życzliwość; dlatego kategorycznie i jednoznacznie prosimy, aby nie przynosić żadnych ofiar za tę modlitwę. 

4. Podsumowanie minionego roku. Przez wiele miesięcy pandemia utrudnia praktykowanie naszej wiary. Czas Wielkiego Postu, Wielkanocy i Bożego Narodzenia byliśmy zmuszeni przeżywać w rygorach ograniczeń, nieprzewidzianych zmian i utrudnień. W tym czasie wielu parafian starało się o pobożne przeżywanie swojej wiary, często korzystając z transmisji liturgii i modląc się w swoich domach. Pomimo ograniczeń staraliśmy się o realizację katechezy parafialnej przed chrztem, I komunią, bierzmowaniem i sakramentem małżeństwa. Rodzice bardzo dobrze przygotowali dzieci do pierwszej spowiedzi i Ikomunii świętej, za co bardzo dziękujemy. Sakrament chrztu świętego został udzielony 106 dzieciom. Udało się zorganizować, w mniejszych grupach, uroczystości I Komunii świętej, do której przystąpiło 83 dzieci kl III. Sakrament bierzmowania przyjęło 169 osób. Sakrament małżeństwa zawarły 22 pary. W naszej parafii przybywa nowych bloków i mieszkań. Zapraszamy nowych mieszkańców do włączenia się w życie religijne naszej wspólnoty. Wiele rodzin w minionym roku dotknęła śmierć kogoś bliskiego. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszło do wieczności aż 128 osób. Pamiętajmy w modlitwie o żywych i zmarłych, a swoim świadectwem wiary, łagodnością i życzliwością pociągajmy do Chrystusa. W ostatnim czasie wiele osób, z różnych przyczyn, także z powodu pandemii, oddaliło się od Boga i Kościoła. Smuci fakt decyzji kilku osób o porzuceniu wiary na drodze formalnej apostazji. 

5. Bóg zapłać! wszystkim, którzy wspierają prace remontowe w parafii, ostatnio wpłynęło na konto i ofiarach indywidualnych 3080 zł. Jeżeli ktoś ma potrzebę wesprzeć budżet Parafii, mając na uwadze prowadzone prace remontowe i inne,  może to uczynić następująco:

- wpłacić ofiary na konto Parafii /dane są na stronie internetowej parafii w zakładce kontakt/,

- złożyć w niedzielę na tacę w kopercie /anonimowo czy z danymi ofiarodawcy/,

- złożyć ofiarę w kancelarii parafialnej w godzinach jej otwarcia.

6. Ukazał się styczniowy numer "Dróg Miłosierdzia". Znajdziemy w nim informacje na temat odpustów związanych z rokiem św. Józefa, polecamy wywiad z bp. Adrianem Galbasem "Chrześcijaństwo bez nadziei byłoby beznadziejne", czy artykuł "Apostazja - ucieczka z Łodzi Piotrowej". Na uwagę zasługują biblijne refleksje ks. Tomasza Mazurka, naszego adwentowego rekolekcjonisty. Czasopismo znajdziemy na stoliku pod chórem. Ewentualne ofiary można wrzucić do skarbonki.

7. Życzenia na Nowy Rok…. Wiele szczęścia, co radość daje,… miłości, co niesie spokój,… zdrowia, co rodzi wytrwałość,… nowych wschodów słońca niech Nam wszystkim Nowy 2021 Rok użyczy! Szczęść Boże!