1. Dziś Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi, Józefa. Dzień imienin ks. Jana Toczko. Na każdej Mszy św. modlitwa w intencji rodzin i odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.

2. W poniedziałek – 28 grudnia – święto św. Młodzianków.

3. W czwartek – 31 grudnia – wspomnienie św. Sylwestra. Ostatni dzień roku kalendarzowego. O godz. 18.00 Msza św. dziękczynna za miniony rok.

4. W piątek – 1 stycznia – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Światowy dzień modlitwy o pokój. Za udział w publicznym odmówieniu hymnu O Stworzycielu Duchu, przyjdź, można uzyskać odpust zupełny. Jest to pierwszy dzień Nowego Roku – święto nakazane. Porządek Mszy św. niedzielny. Po godz. 18.00 nabożeństwo z okazji pierwszego piątku miesiąca.

5. W sobotę – 2 stycznia – wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu. Po Mszy św. o godz. 7.00 modlitwa różańcowa z rozważaniami.

6. Przypominamy, że dnia 9 grudnia Arcybiskup Tadeusz Wojda, kierując się odpowiedzialnością i troską o wiernych Archidiecezji, odwołał tegoroczną wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Pragnąc kontynuować tradycję spotkań i modlitwy o Boże błogosławieństwo dla rodzin naszej Parafii, zachęceni przez Arcybiskupa Metropolitę, pragniemy w dni powszednie od 4 do 29 stycznia, według porządku podanego na stronie internetowej parafii oraz w gablotach, o godzinie 19.00 odprawiać Msze święte za mieszkańców poszczególnych ulic naszej Parafii. Będziemy prosić w nich o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski, o zdrowie, zgodę , pojednanie i pokój w rodzinach, a także za zmarłych z rodzin i z parafii. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w kościele oraz do duchowej łączności tych, którzy przybyć do kościoła nie mogą. Będziemy święcić wodę przyniesioną we własnych naczyniach. Zaśpiewamy wspólnie kolędę przy żłóbku. Pragniemy, aby ta modlitwa była darem serca Waszych Duszpasterzy dla Was i jednocześnie wyrazem naszej wdzięczności dla Was za wszelką życzliwość; dlatego kategorycznie i jednoznacznie prosimy, aby nie zbierać i nie przynosić żadnych ofiar za tę modlitwę i przyjąć nasz dar serca. Jeżeli natomiast ktoś ma potrzebę wesprzeć budżet Parafii, to może to uczynić: wpłacając pieniądze na konto Parafii (niezbędne dane są dostępne na naszej parafialnej stronie internetowej w zakładce kontakt), składając w niedzielę, na tacę, anonimowo lub w kopercie z danymi ofiarodawcy, składając ofiarę dla księdza dyżurującego w kancelarii parafialnej w godzinach jej otwarcia.

7. Przypominamy o obowiązku noszenia maseczki w kościele i kaplicy adoracji, dezynfekcji rąk i zachowaniu dystansu min. 1.5 metra. Limit osób; w kościele maks. 100 , w Kaplicy Adoracji - 7.

8. Bóg zapłać! wszystkim, którzy wspierają prace remontowe w parafii, ostatnio wpłynęło na konto i ofiarach indywidualnych 1750 zł, na tacę remontową w zeszłą niedzielę 11.284 zł.

9. Zapraszamy do nawiedzania żłóbka w naszym kościele. Niech to będzie miejsce modlitwy, refleksji i kontemplacji tajemnicy Boga, który stał się Człowiekiem, a także modlitwy w intencji naszych rodzin. Niech dobry Bóg nam błogosławi.