1. Dziś – Uroczystość Narodzenia Pańskiego, którą celebrujemy przez osiem dni  tzw. oktawa. Nie ma Mszy św. o 6.30, pozostałe Msze św. wg porządku niedzielnego. 
2. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, święto św. Szczepana, pierwszego męczennika, porządek Mszy św. niedzielny. Liturgie każdej Mszy św. uświetni śpiewem zespół wokalny Ad Dei gloriam z parafii św. Jana Chrzciciela z Mińska na Białorusi. Ofiary z tacy przeznaczymy na KUL i Centrum Pastoralno – Katechetyczne.

3. W niedzielę – 27 grudnia – święto Św. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Dzień imienin ks. Jana Toczko. Na każdej Mszy św. modlitwa w intencji rodzin i odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. 
4. Bóg zapłać! Wspólnocie Odnowy w Duchu Świętym i ks. Rafałowi Danilczukowi, za przygotowanie stajenki betlejemskiej oraz dekoracji świątecznej. Anonimowym ofiarodawcom za choinki. Przy żłóbku ustawiona jest choinka promująca akcję Fundacji Serce w Sercu i Fundacji Małych Stópek „Paczuszka dla Maluszka”. W tym miejscu możemy złożyć nasze dary: pieluszki, kremy, chusteczki nawilżane, szampony, oliwki i ubranka dla potrzebujących dzieci, jak też tych uratowanych przed aborcją. Więcej szczegółów o akcji na papierowych bombkach, które można zabrać ze sobą. 

5. Dnia 9 grudnia Arcybiskup Tadeusz Wojda, kierując się odpowiedzialnością i troską o wiernych Archidiecezji, odwołał tegoroczną wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Pragnąc kontynuować tradycję spotkań i modlitwy o Boże błogosławieństwo dla rodzin naszej Parafii, zachęceni przez Arcybiskupa Metropolitę, pragniemy w dni powszednie po Nowym Roku, według porządku podanego na stronie internetowej parafii oraz w gablotach, o godzinie 19.00 odprawiać Msze święte za mieszkańców poszczególnych ulic naszej Parafii. Będziemy prosić w nich o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski, o zdrowie, zgodę , pojednanie i pokój w rodzinach, a także za zmarłych z rodzin i z parafii. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w kościele oraz do duchowej łączności tych, którzy przybyć do kościoła nie mogą. Będziemy święcić wodę przyniesioną we własnych naczyniach. Zaśpiewamy wspólnie kolędę przy żłóbku.Pragniemy, aby ta modlitwa była darem serca Waszych Duszpasterzy dla Was i jednocześnie wyrazem naszej wdzięczności dla Was za wszelką życzliwość; dlatego kategorycznie i jednoznacznie prosimy, aby nie zbierać i nie przynosić żadnych ofiar za tę modlitwę i przyjąć nasz dar serca. Jeżeli natomiast ktoś ma potrzebę wesprzeć budżet Parafii, to może to uczynić: wpłacając pieniądze na konto Parafii (niezbędne dane są dostępne na naszej parafialnej stronie internetowej w zakładce kontakt), składając w niedzielę, na tacę, anonimowo lub w kopercie z danymi ofiarodawcy, składając ofiarę dla księdza dyżurującego w kancelarii parafialnej w godzinach jej otwarcia.

6. Przypominamy, że przy bocznych ołtarzach w naszej świątyni ustawiliśmy świeczniki wotywne. Dar wotywny świecy i ofiara jest podziękowaniem składanym Bogu za wysłuchanie modlitwy, prośbą i modlitwą w konkretnej intencji. Wyraża nasze modlitwy, prośby, podziękowania czy pamięć o zmarłych. Zachęcamy do korzystania z tej nowej formy pobożności, którą proponujemy  w naszej parafii. Zapalajmy świece jako wyraz naszej ufności i wdzięczności. Przy ołtarzu Matki Bożej są wyłożone kartki, na których możemy zapisywać intencje naszych serc, prośby, dziękczynienia, przebłagania i wszystko to będziemy polecać wstawiennictwu Maryi w każdą środę podczas nabożeństwa do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje i ewentualne ofiary składamy do skarbony. Uwaga praktyczna: Otwory w świecznikach, gdzie wstawiamy świecę mają różny szerokość, dlatego wystarczy wybraną święcę dopasować do odpowiedniego miejsca, aby świeca stała pionowo. Nie ma potrzeby wylewania roztopionego wosku na świecznik. 
7. Przypominamy o obowiązku noszenia maseczki w kościele i kaplicy adoracji, dezynfekcji rąk i zachowaniu dystansu min. 1.5 metra. Limit osób; w kościele maks. 100 , w Kaplicy Adoracji - 7.

8. Bóg zapłać! wszystkim, którzy wspierają prace remontowe w parafii, ostatnio wpłynęło na konto i ofiarach indywidualnych 1650 zł, na tacę remontową w zeszłą niedzielę ofiarowaliśmy 11.284 zł.