OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE          Święto Chrztu Pańskiego      12 stycznia 2020

KALENDARZ LITURGICZNY

 1. 1. Dziś kończy się okres Narodzenia Pańskiego. Ozdoby świąteczne pozostają w kościele do 2 lutego.
 2. 2. W piątek – 17 stycznia – wspomnienie św. Antoniego, opata. 23 Dzień Judaizmu w Kościele katolickim.
 3. 3. W sobotę – 18 stycznia – rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

PIELGRZYMKI I ZAPROSZNIA

 1. 1. Msza św. w intencji Księdza Biskupa Henryka Ciereszki, z okazji jego Imienin, będzie sprawowana w niedzielę, 19 stycznia, o godz. 18.00 w Katedrze białostockiej. Zapraszamy do modlitwy w intencji Najdostojniejszego Solenizanta.
 2. 2. Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Białymstoku w dniach od 31 stycznia do 2 lutego organizuje rekolekcje dla młodzieży męskiej pod hasłem „On żyje i chce, abyś żył”. Zapraszamy do udziału w rekolekcjach osoby powyżej 16. roku życia.
 3. 3. Comiesięczne spotkania otwarte poświęconych osobie i nauczaniu Kardynała Stefana Wyszyńskiego będą się odbywały w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej przy ul. Kościelnej 1 A. Pierwsze z nich pt. "Droga życia i świętości Kardynała Prymasa" będzie miało miejsce w czwartek, 16 stycznia, o godz. 18.00. O drodze życia i świętości opowie dr Ewa Czaczkowska autorka biografii o Wyszyńskim, dziennikarka, historyk i nauczyciel akademicki.

INFORMACJE PARAFIALNE

 1. 4. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza we wtorek – 14 stycznia – o godz. 17.00 do kościoła na różaniec dziękczynny i Mszę św. o godz. 18.00. Po Mszy Świętej spotkanie w sali św. Marty.
 2. 5. Instytut Apostolstwa Jezusa Eucharystycznego zaprasza w czwartek – 16 stycznia – o godz. 17.30 na wspólną modlitwę w kościele i Mszę św. o godz. 18.00.
 3. 6. W najbliższą niedzielę – 19 stycznia – po Mszy św. o godz. 9.00 spotkanie w dolnym kościele kandydatów do sakramentu bierzmowania VI, VII i VIII klas. O godz. 12.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa Tadeusza Wojdy, Metropolity Białostockiego z okazji święta patronalnego św. Wincentego Pallottiego, założyciela Zjednoczenia Apostolstwa Katolickiego, sióstr Pallotynek, pracujących w naszej parafii. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 4. 7. Na plebanii trwa remont kuchni, jadalni, łazienki i holu od strony ul. Sybiraków. Z tego powodu prosimy o korzystanie z wejścia od strony kancelarii, bezpośredniego wejścia z klatki schodowej do kościoła przy ołtarzu Matki Bożej, a także z łazienki przy zakrystii.
 5. 8. Nasza parafia organizuje 8 lutego od godz. 18.00 w Domu Gościnnym Alt w Kurianach karnawałowy „Bal na 100 par”. Koszt 130 zł od osoby. Szczegółowe informacje na stronie internetowej parafii i na Facebooku. Zapisy u ks. Rafała.
 6. 9. Plan wizyty duszpasterskiej na najbliższy tydzień:

13 stycznia (poniedziałek) od godz. 16:00

 • ul. Mieszka I 1 cały blok
 • ul. Mieszka I 2 cały blok

14 stycznia (wtorek) od godz. 16:00

 • ul. Mieszka I 2A cały blok
 • ul. Mieszka I 3 cały blok

15 stycznia (środa) od godz. 16:00

 • · ul. Mieszka I 4 cały blok

16 stycznia (czwartek) od godz. 16:00

 • ul. Mieszka I 7 cały blok
 • ul. Mieszka I 8 cały blok
 • ul. Mieszka I 8A cały blok

17 stycznia (piątek) od godz. 16:00

 • · ul. Mieszka I 8B cały blok
 • · u. Mieszka I 10 cały blok
 • · ul. Mieszka I 15 cały blok
 • · ul. Mieszka I 19A cały blok

18 stycznia (sobota) od godz. 10:00

 • · ul. Zaściańska, Zaułek Podhalański, Zaułek Łęczycki

Program wizyty duszpasterskiej jest dostępny na stronie internetowej parafii, na facebooku i w gablotach kościoła. Nowych mieszkańców naszej parafii i tych, którzy dotychczas nie przyjmowali kolędy, pragnących spotkać się z księdzem podczas wizyty duszpasterskiej, prosimy o zgłaszanie się w kancelarii, zakrystii lub drogą telefoniczną, mailową.