OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE    

1. W minioną niedzielę na pomoc uchodźcom zebraliśmy ofiary w kwocie 2218 zł. Bóg zapłać!

2. Dziś obchodzimy dzień św. Franciszka, tzw. zieloną niedzielę. Dziękując za stworzony świat, w tym roku zwracamy szczególną uwagę na wodę, która jest źródłem życia. Ofiary złożone dziś na tacę są przeznaczone na Świętopietrze, tj. na potrzeby Stolicy Apostolskiej. 

3. W poniedziałek – 5 października wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej. O godz. 17.30 spowiedź kandydatów do bierzmowania, rodziców i świadków, o godz. 18.00 Msza św. z modlitwą o owocne przeżycie tego sakramentu, po Mszy próba generalna w górnym kościele.

4. Zapraszamy wraz ze wspólnotą Odnowy w Duchu Świętym na wspólną adoracje oraz uwielbienie w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca po Mszy o 18.00. W ten poniedziałek z racji próbę przed bierzmowaniem adoracja odbędzie się w dolnym kościele.

5. We środę – 7 października uroczystość Rocznicy Poświęcenia naszego Kościoła. Porządek nabożeństw: Msze św.: 6.30, 7.00, 9.00. Różaniec po Mszy o 9.00. O godz. 18.00 Msza św. parafialna w dolnym kościele. Zamówione intencje na godz. 18.00 zostaną odprawione w dolnym kościele. W górnym kościele o godz. 18.00 będzie Msza św. z udzieleniem sakramentu bierzmowania. Ze względu na liczną grupę kandydatów do bierzmowania zapraszamy wyłącznie: kandydatów do bierzmowania, ich rodziców i świadków.

6. Wobec nasilającej się pandemii przypominamy o obowiązku noszeniu maseczki w kościele i kaplicy adoracji, dezynfekcji rąk i zachowaniu dystansu społecznego. Do komunii św. przystępujemy procesyjnie, przed ołtarzem udzielana jest komunia święta na rękę. Pozostali kapłani udzielają komunii św. do ust. Bardzo prosimy o respektowanie ustalonych zasad.

7. Przez cały październik jest nabożeństwo różańcowe -zapraszamy każdego dnia na godz. 17.30. Modlitwę i rozważania prowadzą dzieci i młodzież. Prosimy rodziców i opiekunów o pomoc, aby dzieci włączyły się w tę modlitwę w parafii. Zachęcamy też do modlitwy różańcowej w domu.

8. Od 2 do 7 listopada o godz. 17.00 – będzie różaniec i Eucharystia w intencji naszych bliskich zmarłych. Można zgłaszać imiona tych, za których chcemy się modlić w wypominkach w kancelarii - w dni powszednie, a w niedzielę - w zakrystii.

9. Ukazał się październikowy numer „Dróg Miłosierdzia”, który w znacznej części poświęcony jest modlitwie różańcowej. Darmowe czasopismo można znaleźć na stoliku pod chórem. Ewentualne ofiary można wrzucić do skarbonki.

10. Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby parafii w minionym tygodniu, w wys. 400 zł. W przyszłą niedzielę ofiarą do puszekwesprzemy Fundusz Stypendialny Dzieło Nowego Tysiąclecia.

11. Życzymy Bożego błogosławieństwa na nowy tydzień, przede wszystkim zdrowia.

12. Komunikat Komisji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów KEP - https://episkopat.pl/komisja-l...

OGŁOSZENIA  ARCHIDIECEZJALNE

13. Zachęcamy do głosowania i wsparcia projektu "ROZŚWIETLONE MUZEUM" w ramach Budżetu Obywatelskiego. Projekt przewiduje oświetlenie bryły Muzeum Pamięci Sybiru, ul. Węglowa 1. Głosowanie elektroniczne w dniach 1-15 października 2020 roku na stronie www.bialystok.pllub www.cas.bialystok.pl

14. Klub Inteligencji Katolickiej w Białymstoku zaprasza do uczestnictwa w Dniach Kultury Chrześcijańskiej odbywających się w październiku pt. pod hasłem „Epidemia nadziei”. Program dostępny jest na plakatach i stronach internetowych KIK-u i Archidiecezji.

15. Wspólnota Małżeństw Odnowy w Duchu Świętym „Petra” zaprasza na weekend ewangelizacyjny, organizowany dla małżonków, którzy chcą odnowić relację z Panem Bogiem oraz umocnić wzajemną miłość. Termin: 9 – 11 października 2020 roku. Miejsce: Centrum Wystawienniczo – Konferencyjne, ul. Kościelna 1a, Białystok. Zgłoszenia i informacje: wspolnotapetra@gmail.com.