1. W minioną niedzielę na KUL zebraliśmy ofiary do puszki w kwocie 649 zł. Bóg zapłać!

2. Dziękujemy rodzicom dzieci, które w tym roku przyjęły I Komunię świętą za dar ołtarza w postaci 5 ornatów w złotym kolorze.

3. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Pragniemy pomóc tym, którzy ucierpieli z powodu pożaru obozu dla uchodźców, prosimy według swoich możliwości o złożenie ofiary do puszek na ten cel. 

4. Dziś o godz. 16.00 wyruszy procesja z relikwiami bł. ks. Michała Sopoćki z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego do Katedry. Procesję poprzedzi Msza św. o godz. 15.00.

5. Przypominamy, że Msza św. w intencji mieszkańców Białegostoku w Dniu Patrona miasta, bł. ks. Michała Sopoćki, będzie w Katedrze 28 września o godz. 18.00. Transmisja na kanale You Tube ArchiBialMedia. 
6. Zapraszamy dziewczynki z klas od 2 do 7 pragnące śpiewać w scholiparafialnej. Pierwsza próba w poniedziałek – 28 września o godz. 17.00. Zbiórka przed kościołem. Więcej informacji u s. Pauliny.

7. We wtorek – 29 września święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Dzień imienin ks. Rafała Zakrzewskiego oraz ks. RafałaDanilczuka, posługujących w naszej parafii. 
8. W środę – 30 września wspomnienie św. Hieronima.

9. W czwartek – 1 października wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, pierwszy czwartek miesiąca. Rozpoczynamy miesiąc październik,nabożeństwo różańcowe każdego dnia o godz. 17.30. Modlitwę i rozważania w tym roku prowadzą dzieci i młodzież. Prosimy rodziców i opiekunów o pomoc, aby dzieci włączyły się w modlitwę różańcową w parafii. Zachęcamy też do rodzinnej modlitwy różańcowej w domu.

10. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca: nabożeństwo w czwartek i piątek po Mszy św. o 7.00, w sobotę po Mszy św. o 7.00 modlitwa różańcowa z rozważaniami, w niedzielę po Mszy św. o 9.00 adoracja i procesja eucharystyczna wokół kościoła.

11. W najbliższą sobotę po Mszy o godz. 18 zapraszamy na pierwsze spotkanie formacyjne osoby, pragnące włączyć się w posługę lektora w naszej parafii. Informacje oraz szczegóły u ks. Rafała Danilczuka.

12. Za tydzień będziemy obchodzić Niedzielę św. Franciszka, tzw. zieloną niedzielę, ze względu na ekologię. W tym roku zwracamy szczególną uwagę na wodę, która jest źródłem życia. Włączając się w ogólnoświatową inicjatywę zielonych parafii, na terenie przykościelnym zostały zasadzone krzewy, kwiaty             i nowe drzewa: brzoza, 2 klony, 6 dębów i 47 świerków.

13. Podajemy harmonogram spotkań uczniów kl. 8 SP i kl. 1 Liceum przygotowujących się do bierzmowania: 28 września o godz. 18.45 spotkanie ogólne w górnym kościele, 5 października o godz. 17.30 spowiedź kandydatów, rodziców i świadków i godz. 18.00 Msza św. z modlitwą o owocne przeżycie bierzmowania, po Mszy próba generalna w górnym kościele. 7 października zbiórka w kościele o godz. 17.30, o godz. 18.00 Msza z udzieleniem sakramentu bierzmowania.

14. W dniach 2 - 4 października oraz 22 - 24 listopada odbędą się w Hodyszewie weekendowe rekolekcje dla małżeństw pragnących pogłębić swoją relację i przeżywających trudności. Informacje i zgłoszenia na stronie internetowej www.spotkaniamalzenskie.pl oraz na plakacie.

15. Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Białostockiej zaprasza małżeństwa do wspólnego świętowania swoich kolejnych rocznic ślubu w sobotę 3 października o godz. 18.00 w Katedrze białostockiej.

16. Msza Święta z okazji Archidiecezjalnego Dnia Eucharystii zostanie odprawiona  w niedzielę, 4 października godz. 11.00 w Kolegiacie św. Antoniego w Sokółce.

17. Zachęcamy do głosowania i wsparcia projektu "ROZŚWIETLONE MUZEUM" w ramach Budżetu Obywatelskiego. Projekt przewiduje oświetlenie bryły Muzeum Pamięci Sybiru, ul. Węglowa 1. Karty do głosowania będą dostępne w niedziele: 4 i 11 października. Potrzebny będzie pesel i adres zamieszkania.

18. Dziękujemy za ofiary na potrzeby parafii. W minionym tygodniu, w wys. 1500 zł.

19. Życzymy dobrej niedzieli i obfitych łask Bożych na nowy tydzień.