o W niedzielę na Grób Pański w Jerozolimie zebraliśmy ofiary do puszki w kwocie 1748 zł. Bóg zapłać!

o Dziękujemy Wspólnocie Odnowa w Duchu Świętym za przygotowanie materiałów, promocję i pomoc w czasie Triduum wprowadzenia relikwii św. Leopolda Mandicia do naszej parafii. Książeczki o świętym można jeszcze znaleźć na stoliku przy wyjściu z kościoła.

Dzisiaj:

o o godz. 10.30 i 12.00 kolejne grupy dzieci naszej parafii przystąpią do I Komunii świętej. Powierzajmy Bogu w  modlitwie wszystkie dzieci pierwszokomunijne i ich rodziny.o Wychodząc z Mszy św. można złożyć ofiary do puszki na KUL i Centrum Pastoralno – Katechetyczne.

tym tygodniu:

o W poniedziałek – 21 września święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.

o We wtorek – 22 września o godz. 18.00 Msza św. w intencji Rycerstwa Niepokalanej. Po Mszy spotkanie formacyjne w Sali św. Marty. Na tę Mszę i na spotkanie zapraszamy również narzeczonych, którzy tydzień temu rozpoczęli katechezy lub chcą jeszcze dołączyć. W tym cyklu katechez można uzupełnić przerwane przez pandemię katechezy z marca tego roku. Spotkania uzupełniające odbędą się 29 września, 6 i 13 października.

o W środę – 23 września wspomnienie św. Pio z Pietralciny.

o Serdecznie zapraszamy ministrantów i kandydatów do ministrantów w naszej parafii na pierwszą zbiórkę – we czwartek 24 września po Mszy św. o godz. 18.00.

o Za tydzień w niedzielę na Mszę św. o godz. 10.30 i spotkanie informacyjne po Mszy, zapraszamy rodziców oraz dzieciprzygotowujące się do przyjęcia I Komunii św., która odbędzie się 30 maja 2021 roku. Bierzmowanie planowane jest na dzień 23 maja 2021 roku. 

o Jako parafia chcemy włączyć się w pomoc ofiarom pożaru obozu dla uchodźców na wyspie Lesbos. 27 września po każdej Mszy św. będzie można złożyć ofiary do puszki na ten cel. 

o Również 27 września o godz. 16.00 wyruszy procesja z relikwiami bł. ks. Michała Sopoćki z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego do Katedry. Procesję poprzedzi Msza św. o godz. 15.00.o Msza św. w intencji mieszkańców Białegostoku w Dniu Patrona miasta, bł. ks. Michała Sopoćki, będzie sprawowana w Katedrze w poniedziałek - 28 września o godz. 18.00. Tego dnia będzie całodzienna transmisja wydarzeń pt. „Dzień z bł. Michałem Sopoćko Patronem Białegostoku” na kanale You Tube ArchiBial Media. Więcej informacji na stronie internetowej Archidiecezji.

o Ponawiamy zaproszenie do wszystkich /młodzieży, studentów i osób starszych/, którzy chcą swoim śpiewem w chórze ubogacać liturgię w naszym kościele. Próby chóru odbywają się w każdy czwartek o godz. 19.00 w Sali św. Marty, nie jest konieczna znajomość nut, ale zdolności wokalne             i chęć wychwalania Boga. Więcej informacji u p. Piotra, naszego organisty. 

o Przypominamy, o noszeniu maseczki podczas liturgii w kościele i kaplicy adoracji, dezynfekcji rąk i zachowaniu dystansu społecznego. Do komunii św. przystępujemy procesyjnie, przed ołtarzem udzielana jest komunia święta na rękę. Pozostali kapłani udzielają komunii św. do ust. Bardzo prosimy o respektowanie ustalonych zasad sanitarnych i porządkowych.

o Dziękujemy za ofiary na potrzeby parafii. W minionym tygodniu, w wys. 3250 zł.

o Życzymy dobrej niedzieli, zdrowia i obfitych łask Bożych na kolejne dni nowego tygodnia