OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 2 Niedziela po Narodzeniu Pańskim 5 stycznia 2020:

KALENDARZ LITURGICZNY

1. Jutro – 6 stycznia – Uroczystość Objawienia Pańskiego. Porządek Mszy św. niedzielny. Poświęcenie kredy i kadzidła. Taca przeznaczona jest na misje. W tym dniu kościół prawosławny i kościoły obrządków wschodnich obchodzą Wigilię Bożego Narodzenia. Z okazji świąt składamy najlepsze życzenia. O godz. 18.00 będziemy obchodzić Jubileusz 50 - lecia kapłaństwa ks. Józefa Wiśniewskiego, długoletniego i zasłużonego proboszcz naszej parafii. Pamiętajmy o Nim w naszej modlitwie i otaczajmy szczerą życzliwością. Bardzo serdecznie zapraszamy do licznego udziału w tej Uroczystości, której będzie przewodniczył ks. Arcybiskup Tadeusz Wojda, Metropolita Białostocki. Po zakończeniu Mszy św. będzie okazja do osobistego złożenia gratulacji i życzeń Dostojnemu Jubilatowi.

2. W następną niedzielę 12 stycznia – święto Chrztu Pańskiego. Podziękujmy za łaskę chrztu świętego i z nową gorliwością podejmujmy zobowiązania wynikające z chrztu, bycia rodzicem i chrzestnymi. W tym dniu kończy się okres Narodzenia Pańskiego. Ozdoby bożonarodzeniowe pozostają w świątyni i naszych domach tradycyjnie do 2 lutego.

PIELGRZYMKI I ZAPROSZENIA

3. Orszak Trzech Króli w Białymstoku odbędzie się dnia 6 stycznia 2020 roku, w Uroczystość Objawienia Pańskiego. Rozpoczęcie o godz. 12.15 na Dziedzińcu Pałacu Branickich. Wcześniej dla uczestników Orszaku, o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza św. w Katedrze.

4. Zapraszamy do lektury styczniowego numeru „Dróg Miłosierdzia”, którego zachęcają do pójścia, jak Mędrcy ze Wschodu, na spotkanie Pana, który przychodzi do naszego życia. Polecamy artykuły omawiające podróż Trzech Króli za Gwiazdą Betlejemską i współczesne nauczanie Papieża Franciszka.

INFORMACJE PARAFIALNE

5. Podsumowanie minionego roku:

• 4 sierpnia nastąpiła zmiana proboszcza. Dotychczasowy proboszcz ks. Józef Wiśniewski, po osiągnięciu wieku kanonicznego, przeszedł na emeryturę i zamieszkał przy parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Białymstoku. Nowym Proboszczem został mianowany ks. Józef Kozłowski.

• W minionym roku w naszej parafii było: 106 chrztów, 29 ślubów, 102 pogrzebów, do I komunii przystąpiło 40 dzieci, sakrament bierzmowania przyjęło 155 osób.

6. Od 7 stycznia rozpoczyna się na plebanii remont kuchni, jadalni, łazienki i holu od strony ul. Sybiraków. Z tego powodu prosimy o korzystanie z wejścia od strony kancelarii, bezpośredniego wejścia z klatki schodowej do kościoła przy ołtarzu Matki Bożej, a także z łazienki przy zakrystii.

7. Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza we środę 8 stycznia o godz. 17.00 w kościele na Różaniec do Siedmiu Boleści Matki Bożej Bolesnej. O godz. 18.00 na Mszę św.

8. Plan wizyty duszpasterskiej na najbliższy tydzień:

7 stycznia (wtorek) od godz. 16:00

• ul. Piastowska 13 cały blok

• ul. Piastowska 13A cały blok

• ul. Piastowska 13B cały blok

• ul. Piastowska 13C cały blok

8 stycznia (środa) od godz. 16:00

• ul. Piastowska 13D cały blok

• ul. Piastowska 15 cały blok

• ul. Piastowska 15A cały blok

• ul. Piastowska 15B do m 35

9 stycznia (czwartek) od godz. 16:00

• ul. Piastowska 15B od m 36 do końca

• ul. Piastowska 17 cały blok

• ul. Piastowska 19 cały blok

10 stycznia (piątek) od godz. 16:00

• ul. Piastowska 21 cały blok

• ul. Piastowska 23 cały blok

• ul. Piasta 50 cały blok

• ul. Piasta 52 cały blok

11 stycznia (sobota) od godz. 10:00

• ul. Baranowicka, Ciołkowskiego, Plażowa, Obrębowa, Zaułek Podlaski

Program wizyty duszpasterskiej jest dostępny na stronie internetowej parafii, na facebooku i w gablotach kościoła. Nowych mieszkańców naszej parafii i tych, którzy dotychczas nie przyjmowali kolędy, pragnących spotkać się z księdzem podczas wizyty duszpasterskiej, prosimy o zgłaszanie się w kancelarii, zakrystii lub drogą telefoniczną, mailową.