1. Dziś ofiary zebrane na tacę są przeznaczone na potrzeby Archidiecezji Białostockiej, natomiast za tydzień w niedzielę ofiary zbierane do puszki przekażemy na Grób Pański w Jerozolimie. 

2. We wtorek – 8 września – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny /Matki Bożej Siewnej/. Msze św. o 6.30, 7.00, 9.00 i 18.00. Na Mszę św. o 9.00 zapraszamy szczególnie seniorów. Po Mszy konferencja w kościele, przygotowująca do intronizacji relikwii św. Leopolda Mandicia.

3. We środę 9 września Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza na Różaniec do 7 Boleści Matki Bożej o godz. 17.00, Mszę św. o godz. 18.00.

4. W tym roku Piesza Pielgrzymka z Krzyżami do Sanktuarium w Świętej Wodzie nie odbędzie się w formie zorganizowanej. Zapraszamy do indywidualnego pielgrzymowania 12 września.Msza św. w Świętej Wodzie będzie sprawowana o godz. 15.00.

5. Pielgrzymka parlamentarzystów oraz pracowników Administracji Rządowej i Samorządowej Województwa Podlaskiego do Sanktuarium w Świętej Wodzie odbędzie się w niedzielę 13 września. O godz. 11.00 - modlitwa różańcowa, godz. 12.00 - Msza św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa Henryka Ciereszki. Dojazd do Świętej Wody we własnym zakresie.

6. W dniach 13 – 15 września zapraszamy na Tryduum przed Intronizacją Relikwii św. Leopolda Mandicia w naszej parafii, któremu będzie przewodniczył ks. Adam Anuszkiewicz:

• W niedzielę o 10.30 zapraszamy dzieci i młodzież, a szczególnie uczniów klasy pierwszej, którym udzielmy specjalnego błogosławieństwa i poświecimy tornistry i przybory szkolne. O 18.00 zapraszamy osoby żyjące w związkach niesakramentalnych. Po Mszy spotkanie. 

• W poniedziałek, w święto Podwyższenia Krzyża Świętego, Msze św. homilią o 7.00, 9.00 i 18.00. O 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, 17.00 Droga krzyżowa. 

• We wtorek, we wspomnienie NMP Bolesnej, Msze św. z homilią o 7.00, 9.00. O 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. O 18.00 Msza św. z intronizacją Relikwii św. Leopolda Mandicia i możliwością przyjęcia Sakramentu Chorych.

7. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na 3 października pielgrzymkę do Różanegostoku, na Archidiecezjalne spotkanie Kół Żywego Różańca. Zapisy w sali św. Marty w niedzielę po każdej Mszy św. do godz. 12.00.

8. Przypominamy, o obowiązku noszeniu maseczki podczas liturgiiw kościele i kaplicy adoracji, dezynfekcji rąk i zachowaniu dystansu społecznego. W naszej parafii do komunii św. przystępujemy procesyjnie. Przed ołtarzem udzielana jest komunia święta na rękę. Pozostali kapłani udzielają komunii św. do ust. Bardzo prosimy o respektowanie tych zasad sanitarnych i porządkowych.

9. Dziękujemy za ofiary na potrzeby parafii. W minionym tygodniu, w wys. 630 zł.10. Ukazał się wrześniowy numer „Dróg Miłosierdzia”, poświęcony Patronowi Miasta Białegostoku, ks. Michałowi Sopoćce.  Do każdego egzemplarza miesięcznika dołączona jest płyta z audiobookiem z jego „Wspomnieniami”. Jest to 10-godzinne nagranie tekstu osobistych zapisków ks. Sopoćki czytanych przez znanego aktora Adama Woronowicza. Zachęcamy do przeczytania wywiadu z ks. bp. Henrykiem Ciereszką pod tytułem „W oczekiwaniu na kanonizację”. Polecamy artykuł "Kochajmy nasz Kościół" o sytuacji Kościoła w Polsce w czasie przemian, które aktualnie mają miejsce w świecie. Miesięcznik znajduje się na stoliku przy wyjściu z kościoła. Ewentualne ofiary za miesięcznik składamy do skarbonki.

11. Wszystkim życzymy zdrowia i obfitych łask Bożych na nowy tydzień.