1. W piątek 26 czerwca, dzieci i młodzież zakończyła rok szkolny, rozpoczynając wakacje. Podziękujmy Bogu za czas nauki, prośmy o dobre przeżycie wakacji, dlatego przypominamy o obowiązku uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy świętej, o codziennej osobistej modlitwie i zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty.

2. Bardzo dziękujemy rodzicom dzieci z kl. III, które w minioną sobotę i niedzielę przyjęły I komunię świętą za przygotowanie dzieci do uroczystości, wspólne przystąpienie do sakramentów świętych i udział w białym tygodniu. 
3. Zwracamy się z prośbą również do rodziców i opiekunów dzieci, które aktualnie czyli wczoraj i dziś przyjmą I komunię świętą, o pomoc w pięknym i owocnym przeżyciu białego tygodnia, który jest przed nami.

4. W poniedziałek – 29 czerwca – uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. 
Dodatkowa Msza św. o godz. 9.00.

5. W lipcu i sierpniu w dni powszednie nie będzie Mszy św. o 6.30. Poranna Msza św. o godz. 7.00, wieczorna o 18.00.

6. W piątek – 3 lipca święto św. Tomasza, Apostoła.

7. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca: odpowiednie nabożeństwa  w czwartek po Mszy św. o 18.00, w piątek  po 7.00 i po 18.00, w sobotę po 7.00 modlitwa różańcowa z rozważaniami, w niedzielę po Mszy św. o 9.00 adoracja i procesja eucharystyczna wokół kościoła.

8. W następną niedzielę taca przeznaczona będzie na Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Białymstoku. Również w tym dniu s. Beata, zaprasza po Mszach św. od godz. 9.00 na kiermasz dobrej książki na rzecz misji sióstr Pallotynek.

9. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza 11 lipca na Pielgrzymkę do Częstochowy z okazji XXIX rocznicy powstania Radia Maryja. Zapisy i informacje w Sali św. Marty w niedziele po każdej Mszy św. do godz. 12.00, w dni powszednie po Mszy św. o godz. 7.00.

10. W tym tygodniu zakończy się remont korytarza i łazienki za zakrystią. Prosimy o korzystanie z wejścia do kościoła bezpośrednio z klatki schodowej od kaplicy adoracji, a także z wyremontowanej łazienki.

11. Bardzo dziękujemy za ofiary na potrzeby parafii, złożone w minionym tygodniu.

12. Nadal przypominamy o zachowaniu podczas liturgii i adoracji dystansu ok. 2 metrów  i noszenie maseczki. Prosimy o przestrzeganie zasad sanitarnych w kościele i kaplicy adoracji podczas modlitwy, jak też podczas przyjmowania komunii świętej.

13. Zgodnie z przepisami liturgicznymi do komunii świętej w naszym kościele przystępujemy procesyjnie. Komunię świętą przyjmujemy bez pośpiechu do ust lub na rękę po oddaniu czci Najświętszemu Sakramentowi /przez przyklęknięcie lub pokłon/. Przed ołtarzem udzielana jest komunia święta na rękę - hostię należy natychmiast spożyć, Pozostali kapłani udzielają komunii św. do ust. 
14. Życzymy błogosławieństwa Bożego na wakacyjne dni, radości, dobrego zdrowia i pokoju w sercu.