1. Dzisiejsza niedziela w naszej parafii ma charakter misyjny. Kazania głosi ks. pallotyn Marek Pasiuk, a po każdej Mszy św. od godz. 9.00 siostra Beata, pallotynka, zaprasza na kiermasz misyjny.

2. Serdecznie dziękujemy panom, którzy brali udział w pracach porządkowych wokół kościoła w przeddzień uroczystości Bożego Ciała.Cieszymy się, że możemy liczyć na bezinteresowną pomoc wielu osób w naszej parafii.

3. Trwamy w oktawie Bożego Ciała. Do najbliższego czwartku nie ma nabożeństwa czerwcowego o godz. 17.30, lecz zapraszamy każdego dnia na Mszę św. o godz. 18.00, nieszpory eucharystyczne, nabożeństwo czerwcowe po Mszy św. i procesję dookoła kościoła. Prosimy o aktywny udział w orszaku procesyjnym: ministrantów, dzieci sypiące kwiatki oraz dorosłych do niesienia sztandarów i feretronów. 

4. Na zakończenie oktawy w czwartek 18 czerwca uroczysta procesja z 4 ołtarzami: na schodach od ul. Sybiraków, przy grocie Matki Bożej, na schodach od strony południowej i na głównych schodach kościoła. Poszczególne ołtarze przygotowują wspólnoty i stowarzyszenia z naszej parafii. Szczególne  zaproszenie kierujemy do dzieci i prosimy rodziców i dziadków o pomoc w przybyciu do naszej świątyni tego dnia /we czwartek/ na specjalne błogosławieństwo najmłodszych naszych parafian, połączone ze słodką niespodzianką od ks. Proboszcza. Podczas Mszy św. dokonamy również poświęcenia, ziół i wianków.

5. Przypominamy, że w wydarzeniach religijnych, w tym w procesji, nie obowiązuje limit uczestniczących osób, zalecany jest dystans min. 2 metrów lub zakrycie ust i nosa. Do Komunii Świętej przystępujemy procesyjnie. Zgodnie z przepisami liturgicznymi Komunię Świętą można przyjmować do ust lub na rękę.  Po oddaniu czci Najświętszemu Sakramentowi /przez przyklęknięcie lub pokłon/ bez pośpiechu przyjmujemy Komunię. Przed ołtarzem udzielana jest Komunia Święta na rękę, hostię należy natychmiast spożyć, przed kapłanem lub obok, przy stopniu ołtarza. Pozostali kapłani udzielają Komunii Św. do ust. Bardzo prosimy o przestrzeganie obowiązujących zasad sanitarnych w kościele i kaplicy adoracji podczas modlitwy, jak również podczas przyjmowania Komunii Świętej.

6. W środę – 17 czerwca wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego.

7. W piątek – 19 czerwca uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dodatkowa Msza św. o godz. 9.00. W tym dniu z racji na przypadającą uroczystość, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

8. W sobotę – 20 czerwca wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. W naszej parafii będzie uroczystość I Komunii Świętej o godz. 12.00 i 13.30. Kolejne grupy dzieci przyjmą I Komunię Św. w niedzielę 21 czerwca o godz. 13.30 i 15.00, 27 czerwca o godz. 12.00 , 28 czerwca o godz. 13.30, a także 20 września.

9. W następna niedzielę – 21 czerwca o godz. 7.30 Msza św. w intencji Koła Żywego Różańca św. Agaty. Po Mszy św. różaniec w kościele. W tym dniu będą zbierane ofiary do puszki na KUL i Centrum Pastoralno – Katechetyczne.

10. Bardzo dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby parafii, w minionym tygodniu.

11. Na stoliku przy wejściu do kościoła jest wyłożony czerwcowy numer „Dróg Miłosierdzia”, którego głównym tematem jest nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusa. Można wziąć, by skorzystać z dobrej lektury, a ewentualne ofiary wrzucamy do skarbony.

12. Życzymy pięknego przeżycia kolejnych dni nowego tygodnia, obfitych w uroczystości religijne, błogosławieństwa Bożego, zdrowia i pogody ducha.