1. Dziś Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się okres spowiedzi i komunii świętej wielkanocnej. W trosce o sprawy duchowe przypominamy i prosimy, o spełnienie tego ważnego obowiązku.

2. W poniedziałek – 8 czerwca – wspomnienie św. Jadwigi Królowej.

3. We wtorek – 9 czerwca – wspomnienie św. Efrema. W tym dniu Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na różaniec dziękczynny w naszymkościele o godz. 17.00, Mszę św. o godz. 18.00. i spotkanie formacyjne w sali św. Marty.

4. We środę – 10 czerwca przypada 3. rocznica święceń biskupich Księdza Arcybiskupa Tadeusza Wojdy. Polecamy Bogu osobę i posługę pasterską naszego Arcybiskupa. Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza na Różaniec do 7 Boleści Matki Bożej o godz. 17.00, Mszę św. o godz. 18.00 i spotkanie formacyjne w bibliotece.

5. W przeddzień Bożego Ciała, w środę 10 czerwca od godz. 8.00 zapraszamy chętne osoby /przede wszystkim mężczyzn/ do porządkowania terenu wokół kościoła. Prosimy o zabranie odpowiedniego sprzętu. 

6. W czwartek – 11 czerwca – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – czyli Boże Ciało. Porządek Mszy św. niedzielny. Zgodnie z zarządzeniem Księdza Arcybiskupa odbędą się miejskie obchody Bożego Ciała: wzorem lat ubiegłych orszak procesyjny z naszej parafii wyruszy o godz. 9.00. Zapraszamy do licznego udziału w procesji miejskiej. W naszej parafii w dzień Bożego Ciała i przez całą oktawę uroczystości będziemy odprawiać nieszpory eucharystyczne i Mszę św. o godz. 18.00 połączoną z procesją dookoła kościoła. Na zakończenie oktawy w czwartek 18 czerwca uroczysta procesja z 4 ołtarzami: na schodach od ul. Sybiraków, przy grocie Matki Bożej, na schodach od strony południowej i na głównych schodach kościoła. O przygotowanie poszczególnych ołtarzy bardzo prosimy wspólnoty i stowarzyszenia z naszej parafii. Przypominamy, że w wydarzeniach religijnych, w tym w procesji, nie obowiązuje limit uczestniczących osób, a jedynie dystans min. 2 metrów lub zakrycie ust i nosa. Prosimy osoby odpowiedzialne za procesję o przygotowanie sztandarów, feretronów itd. Zapraszamy ministrantów do posługi oraz dzieci wraz z rodzicami, do sypania kwiatków. Postarajmy się o godne przygotowanie i przeżycie uroczystości i całej oktawy.

7. W sobotę – 13 czerwca – wspomnienie św. Antoniego z Padwy.

8. Następna niedziela w naszej parafii będzie miała charakter misyjny. Kazania wygłosi ks. Marek Pasiuk, pallotyn. Po każdej Mszy św. od godz. 9.00 siostra Beata, pallotynka, zaprasza do dolnego kościoła na kiermasz misyjny.

9. Dzieci z naszej parafii przyjmą I komunię świętą w kilkunasto osobowych grupach: 20 czerwca o godz. 12.00 i 13.30, 21 czerwca o godz. 13.30 i 15.00, 27 czerwca o godz. 12.00 , 28 czerwca o godz. 13.30, a także 20 września. Bierzmowanie będzie miało miejsce 7 października o godz. 18.00 – w uroczystość rocznicy poświęcenia naszego kościoła. 

10. Trwa remont  zakrystii, łazienki i korytarza za zakrystią. Prosimy o wyrozumiałość i korzystanie                        z wyremontowanej już łazienki przy zakrystii od strony ul. Sybiraków. 

11. Przypominamy, że droga procesyjna wokół kościoła jest przeznaczona wyłącznie dla ruchu pieszych               i rowerów. Parking dla rowerów znajduje się przy plebanii od ul. Sybiraków. Na parking za kościołem i do Domu Pogrzebowego wjeżdżamy bramą przy garażach - bardzo prosimy o uszanowanie ustalonych zasad.

12. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby parafii, w minionym tygodniu.

13. Ukazał się kolejny numer „Dróg Miłosierdzia”, którego głównym tematem jest nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusa. Polecamy artykuły poświęcone sercu ludzkiemu jako miejscu spotkania z Bogiem,  historii kultu oraz litanii do Najświętszego Serca Jezusa. Nowy numer „Dróg Miłosierdzia znajduje się na stoliku przy wejściu do kościoła. Ewentualne ofiary można złożyć do skarbony.

14. Życzymy pięknego przeżycia kolejnych ważnych Uroczystości religijnych, błogosławieństwa Bożego na nowy tydzień w zdrowiu i radości.