1. Nadal trwajmy w modlitwie o łaskę ustania pandemii i dobrą pogodę, dla obfitych plonów ziemi. 
2. We wtorek – 26 maja – wspomnienie św. Filipa Neri. Dzień Matki – pamiętajmy w modlitwie o wszystkich mamach. O godz. 18.00 Msza św. w intencji Rycerstwa Niepokalanej naszej parafii.

3. W piątek – 29 maja – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej. O godz. 15.00 w kościele Koronka do Miłosierdzia Bożego i nabożeństwo pokutne, przygotowujące do odpustu w naszej parafii. O godz. 17.30 nabożeństwo majowe i o 18.00 Msza św. Możliwość spowiedzi w tym dniu od godz. 15.45 do godz. 19.00. 
4. W przyszłą niedzielę – 31 maja - Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, w naszej parafii jest to świąteczny czas odpustu, połączony z  40 – godzinnym nabożeństwem /30 , 31 maja i 1 czerwca/. Msze św. z nauką rekolekcyjną w sobotę i poniedziałek o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. W sobotę o 19.30 rozpocznie się Wigilia przed Zesłaniem Ducha Świętego prowadzona przez Oazę, na którą zapraszamy szczególnie młodzież. W niedzielę Msze św. wg porządku niedzielnego. 

5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czasie 40 – godzinnego nabożeństwa zostaje przeniesiona do kościoła. W sobotę będzie od 8.00 do 9.00 oraz 10.00 – 17.30, w niedzielę pomiędzy Mszami od 8.30 do 22.00, w poniedziałek od 8.00 do 9.00, 10.00 – 17.30 oraz 19.00 – 22.00. Nie będzie adoracji w kaplicy. Zachęcamy i zapraszamy do prowadzenia adoracji poszczególne grupy i wspólnoty istniejące w naszej parafii. Lista adoracji dostępna dziś w zakrystii w tygodniu w kancelarii. Niech każdy z nas znajdzie czas na spotkanie z Jezusem Eucharystycznym.

6. Pamiętajmy, że wg aktualnych zarządzeń, w adoracji w kaplicy może uczestniczyć maksymalnie - 10 osób, w naszym kościele 150 osób. Prosimy o zajmowanie miejsc w kaplicach bocznych i na balkonach, zachowując przepisy sanitarne: dystans – minimum 2 metry, maseczka ochronna, dezynfekcja rąk, rękawiczki.

7. Dziś ostatni dzień transmisji Mszy św. z naszej parafii. Bardzo dziękujemy panu Adamowi i panu Rafałowi za udostępnienie sprzętu, systematyczną, profesjonalną  i cierpliwą obsługę. W czasiekwarantanny, dzięki transmisjom, wiele osób, nie tylko z naszej parafii, mogło się modlić i praktykować swoją wiarę. Licząc na dalszą współpracę, mamy nadzieję, że ważniejsze wydarzenia w naszej świątyni będą transmitowane przez Internet. Najbliższa transmisja planowana jest w sobotę 30 maja od godz. 19.30 z wigilii Zesłania Ducha Świętego. Zachęcamy także do osobistego uczestnictwa we Mszy św. i nabożeństwie majowym w dni powszednie, wg prośby Papieża Franciszka, „aby Lud Boży mógł powrócić do jedności z Panem w sakramentach uczestnicząc w niedzielnej liturgii i odnawiając także w kościołach codzienne spotkanie z Bogiem i jego słowem".

8. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby parafii, w minionym tygodniu.

9. Trwa remont  zakrystii, łazienki i korytarza za zakrystią. Sukcesywnie remontowane są również dębowe drzwi na plebanii i w kościele. Prosimy o wyrozumiałość wobec utrudnień spowodowanych remontem. 
10. W minioną środę w nasadzeniach kwiatów i roślin wokół kościoła pracowało 10 osób. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w tę pracę! Mamy nadzieję, że zasadzone rośliny i kwiaty upiększą teren przy naszej świątyni.

11. Przypominamy o nowych zasadach komunikacji wokół naszego kościoła. Droga z ruchu samochodów została wyłączona donicami z kwiatami i przeznaczona dla ruchu pieszych i rowerów. Od strony ulicySybiraków znajdują się miejsca parkingowe dla 5 samochodów i tam został przeniesiony parking dla rowerów. Na parking za kościołem można wjechać bramą przy garażach. Bardzo prosimy o uszanowanie ustalonych zasad.

12. W środę, 27 maja, jubileusz 25-lecia kapłaństwa ks. Sławomira Kondziora. Zapraszamy na wspólna modlitwę na Mszę o godzinie 18.00.

13. Życzymy błogosławieństwa Bożego na kolejny tydzień, zdrowia, i pogody ducha.