1. Trwajmy w modlitwie o łaskę ustania pandemii i potrzebny deszcz. Będziemy to czynić w naszej wspólnocie parafialnej zwłaszcza w poniedziałek, wtorek i środę, kiedy przypadają dni modlitw o dobre urodzaje. 
2. W poniedziałek – 18 maja przypada 100 – rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie w kościele ze św. Janem Pawłem II w modlitwie, wspomnieniach, obrazach.

3. We wtorek – 19 maja – zapraszamy seniorów z naszej parafii na dzień skupienia. O godz. 11.00 Msza św. z homilią i możliwością spowiedzi, konferencja „Jak zmartwychwstać po pandemii?” i nabożeństwo majowe.

4. We czwartek – 21 maja – Instytut Apostolstwa Jezusa Eucharystycznego zaprasza na nabożeństwo majowe o godz. 17.30 i Mszę św. o godz. 18.00. Po Mszy konferencja „Najświętsza Maryja Panna z Wieczernika”.

5. W piątek – 22 maja – rozpoczyna się nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Nowenna odprawiana będzie podczas nabożeństwa majowego. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego w naszej parafii jest świątecznym czasem odpustu, połączonego z 40 – godzinnym nabożeństwem /30 , 31 maja i 1 czerwca/ i poprzedzonabędzie dniem pokutnym w piątek 29 maja.

6. W przyszłą niedzielę – 24 maja – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

7. Wg aktualnych zarządzeń, w liturgii od dziś może uczestniczyć w naszym kościele maksymalnie 150 osób. W kaplicy adoracji może przebywać maksymalnie 10 osób. Prosimy o zachowane na terenie kościoła dystansu – minimum 2 metry, o zajmowanie miejsc w kaplicach bocznych i na balkonach, o zakrywanie ust i nosa.

8. Przypominamy, że do 25 maja została przedłużona przez Ks. Arcybiskupa dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Pamiętajmy jednak o świątecznym charakterze niedzieli. Z naszej świątyni transmisja Mszy św. w niedziele od godz. 9.00 do 12.00. Zachęcamy do uczestnictwa we Mszy św. i nabożeństwie majowym w dni powszednie, wg prośby Papieża Franciszka, „aby Lud Boży mógł powrócić do jedności z Panem w sakramentach uczestnicząc w niedzielnej liturgii i odnawiając także w kościołach codzienne spotkaniez Bogiem i jego słowem". 
9. W związku z pytaniami oraz prośbami rodziców, zdecydowaliśmy się dać możliwość przyjęcia I komunii św. dzieciom w kolejne niedziele czerwca, w małych grupach /po 10 dzieci/. W sobotę – 23 maja o godz. 10.00 w kościele odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci z klas III, na którym zostaną omówione wszystkie szczegóły. Z powodu ograniczeń,co do ilości osób w kościele, bardzo prosimy o obecność tylko jednego              z rodziców. Wcześniej zapowiadany termin I komunii - 20 września również pozostaje aktualny.

10. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby parafii, w minionym tygodniu.

11. Bóg zapłać za wykonanie prac zabezpieczających materiałem antypoślizgowym na podjeździe dla wózków oraz na schodach kościoła od ul. Sybiraków. Mamy nadzieję, że korzystanie z tych wejść do kościoła teraz będzie bardziej bezpieczne. Od poniedziałku rozpoczyna się remont zakrystii, łazienki i korytarza za zakrystią. Prosimy o wyrozumiałość w przypadku nieuniknionych utrudnień spowodowanych remontem. Trwają również prace architekta nad projektem kaplicy adoracji. 
12. W minioną środę w nasadzeniach kwiatów i roślin wokół kościoła pracowało ok. 15 osób. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym w tę pracę! Zapraszamy wszystkich chętnych do  pracy przy kolejnym sadzeniu roślin w najbliższą środę 20 maja od godz. 9.00. Prosimy o zabranie niezbędnych narzędzi ogrodniczych.

13. Przypominamy o nowych zasadach komunikacji wokół naszegokościoła. Droga procesyjna została wyłączona donicami z kwiatami z ruchu samochodów i przeznaczona dla ruchu pieszych i rowerów. Od strony ul. Sybiraków znajdują się miejsca parkingowe dla 5 samochodów. Na parking za kościołem można wjechać bramą przy garażach. Bardzo prosimy o uszanowanie ustalonych zasad.

14. Życzymy błogosławionej niedzieli, zdrowia, wzajemnej życzliwości i pogody ducha.