1. Trwamy w wytrwałej modlitwie prosząc Miłosiernego Boga o łaskę ustania pandemii, zdrowie dla chorych, siły dla troszczących się o nich, potrzebny deszcz dla naszych pól, ogrodów, lasów. 

2. Cieszymy się, że wg aktualnych zarządzeń, w liturgii może uczestniczyć w naszym kościele /również na balkonach otwieranych/ maksymalnie 100 osób /miejsca respektujące zalecany dystans określają zielone punkty na ławkach/. W kaplicy adoracji maksymalnie 7 osób. Bardzo prosimy o respektowanie odpowiedniej ilości osób w kaplicy i kościele. W kościele na liturgię niedzielną będzie otwierane tylko jedno wejście – prawe drzwi obok wejścia głównego. Ministranci pomogą nam zachować konieczny limit osób na liturgii. W raziepotrzeby, będziemy organizować Msze św. w dodatkowych godzinach. Niedzielna Msza św. o 6.30 będzie odprawiana w górnym kościele.

3. Do 11 maja przedłużona zostaje dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Zachęcamy do uczestnictwa w liturgii transmitowanej przez środki społecznego przekazu. Transmisja Mszy św. z naszej parafii w dni powszednie o godz. 18.00, w niedziele od godz. 9.00 do 12.00. Osoby przebywające w kościele, kaplicy adoracji, kancelarii obowiązuje zakrywanie ust i nosa, a także zachowanie odpowiedniej odległości – min 2 metry.

4. Komunię świętą przyjmujemy podchodząc procesyjnie do stopnia ołtarza. Komunii udzielać będzie zawsze przynajmniej dwóch kapłanów, z których jeden będzie udzielał osobom przyjmującym na rękę /do czego zachęcamy/, drugi do ust. W przypadku komunii udzielanej przez jednego kapłana, najpierw podchodzą osoby przyjmujące na rękę.

5. I komunia święta w naszej parafii zostaje przełożona na 20 września. Godziny uroczystości dla poszczególnych klas i szkół zostaną ustalone, w zależności od zmieniających się warunków sanitarnych, na początku września.

6. Od dziś do następnej niedzieli włącznie można składać do kosza Caritas, ustawionego przed głównym ołtarzem skarbonki z tegoroczną jałmużną wielkopostną. Ofiary te przeznaczone są na leczenie i pomoc osobom starszym. Za okazane serce seniorom – Bóg zapłać!

7. Odwołane katechezy przedmałżeńskie w naszej parafii odbędą się w poniedziałek i wtorek 27 i 28 kwietnia w górnym kościele. O godz. 18.00 Msza św. Następnie do 21 katechezy.

8. W środę 29 kwietnia święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy, doktora Kościoła i patronki Europy przypada 41. rocznica święceń biskupich Księdza Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.

9. W tym tygodniu pierwszy piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwa w po Mszy św. o godz. 7.00.

10. W piątek - 1 maja – rozpoczynają się nabożeństwa majowe. Nabożeństwo w kościele codziennie o 17.30. Zachęcamy do modlitwy przez przyczynę Matki Bożej w rodzinach.

11. W sobotę – 2 maja – uroczystość Najśw. Maryi Panny, Królowej Polski. Porządek Mszy św. jak w dni powszednie, dodatkowa Msza św. o godz. 9.00. Jest to też dzień Flagi Rzeczypospolitej Polski.

12. W następną niedzielę Niedziela Dobrego Pasterza. Światowy Dzień Modlitw o powołania.

13. Kancelaria parafialna pozostaje zamknięta do dnia 4 maja. W ważnych sprawach prosimy o kontaktowanie się telefoniczne 885 885 224 z księdzem dyżurnym.14. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone na potrzeby parafii Przy wyjściu z kościoła na stoliku można znaleźć darmową książeczkę o Miłosierdziu Bożym „Jezu ufam Tobie”. Prosimy o życzliwe ich zabranie do swoich domów