KALENDARZ LITURGICZNY

  • We wtorek – 31 grudnia – wspomnienie św. Sylwestra. Ostatni dzień roku kalendarzowego. Nabożeństwo dziękczynne za miniony rok o godz. 18.00.
  • W środę – 1 stycznia – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Dzień modlitw o pokój. Początek Nowego Roku. Porządek Mszy św. niedzielny, jest to święto nakazane.
  • W czwartek – 2 stycznia – wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek i piątek nabożeństwa po Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00. W sobotę po Mszy o godz. 7.00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP w pierwszą sobotę miesiąca /różaniec z rozważaniami i litania/.

INFORMACJE PARAFIALNE

  1. W niedzielę 5 stycznia po Mszy św. o 18.00 zapraszamy na rodzinne kolędowanie w dolnym kościele. Zapraszamy całe rodziny do wykonania dwóch kolęd, które będą oceniane. Liczyć się będzie zaangażowanie, odwaga, pomysłowość, użyte środki wyrazu /instrumenty, strój/. Niech to będzie dla wszystkich parafian czas radości, dziękczynienia i świętowania. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału.
  2. Wizyta duszpasterska, tzw. kolęda, rozpocznie się w naszej parafii 7 stycznia. Szczegółowy plan kolędy dostępny jest na stronie internetowej parafii, na facebook i w gablotach. Nowych mieszkańców naszej parafii, którzy chcę przyjąć księdza, pobłogosławić mieszkanie, bardzo prosimy o zgłoszenie się do kancelarii lub zakrystii w godzinach ich funkcjonowania.
  3. Zapraszamy do nawiedzania żłóbka w naszym kościele całymi rodzinami. Niech to będzie miejsce modlitwy, refleksji i kontemplacji tajemnicy Boga, który stał się Człowiekiem. Bardzo prosimy rodziców, zwłaszcza młodszych dzieci, o opiekę nad nimi przy żłóbku /również w czasie trwania Mszy św./, dbając o bezpieczeństwo swoich dzieci i umożliwienie innym spokojnej modlitwy, refleksji przed żłobkiem. Wśród choinek zdobiących świątynię na uwagę zasługują jedna obok żłóbka, promująca akcję Fundacji Serce w Sercu „Paczuszka dla maluszka” – szczegóły akcji i formy pomocy są umieszczone na papierowych bombkach zdobiących choinkę, które możemy zabrać do domu. Wspieramy dzieci z Domu Samotnej Matki w Supraślu.
  4. Dziękujemy za ofiary na remont kaplicy wieczystej adoracji.