OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXIII Niedziela Zwykła 19 listopada 2023

 1. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Ubogich. Naszą uwagą, życzliwością i wsparciem pomóżmy osobom, które są wokół nas. Solidarni z Kościołem Prześladowanym w miarę swoich możliwości ofiarami do puszki zechciejmy wesprzeć prześladowanych chrześcijan na Bliskim Wschodzie.
 2. W poniedziałek – 20 listopada wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego.
 3. We wtorek – 21 listopada wspomnienie Ofiarowania NMP.
 4. W środę – 22 listopada wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej. Szczególnie w modlitwie pamiętajmy o panu Piotrze naszym organiście, osobach należących do chóru parafialnego, scholii dziecięcej i młodzieżowej oraz wspólnot naszej parafii.
 5. W czwartek – 23 listopada po Mszy św. wieczornej w kościele Katecheza dla dorosłych w cyklu „W poszukiwaniu wiary”. Tym razem zapraszamy na katechezę na temat: „Wniebowstąpienia Jezusa i powtórnego przyjścia, aby sądzić żywych i umarłych”.
 6. W piątek – 24 listopada wspomnienie św. Andrzeja Dung – Lac i Towarzyszy.
 7. W przyszłą niedzielę uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz. 9.00 procesja eucharystyczna. O 17.30 w dolnym kościele zapraszamy na spotkanie przygotowujące do bierzmowania, które będzie kontynuowane również po Mszy św.
 8. Ks. Adam razem z młodzieżą oazową przygotował kalendarze parafialne na nowy rok. Są one dostępne na stoliku przy wyjściu z kościoła. Dobrowolne ofiary będą wsparciem duszpasterstwa młodzieży naszej parafii.
 9. Rodzice chorej Oli składają serdeczne podziękowania za hojne wsparcie operacji córki.
 10. Dziękujemy również za ofiary przekazane na nowe organy oraz na trwające w parafii remonty. W przyszłą niedzielę złożone na tacę będą przeznaczone na ten cel.
 11. W dniach 1 - 3 grudnia organizowane są w Hodyszewie weekendowe rekolekcje dla małżeństw przeżywających trudności lub chcących odświeżyć swoją relację, prowadzone przez diecezjalny ośrodek Spotkań Małżeńskich. Szczegółowe informacje i kontakt do organizatorów na stronie internetowej Ruchu Spotkań Małżeńskich.
 12. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza 2 grudnia na pielgrzymkę do Torunia na XXXII Rocznicę powstania Radia Maryja. Informacje i zapisy w niedzielę po każdej Mszy św. do godz. 12 w Biurze Radia Maryja na plebanii /wejście od ul. Sybiraków/.
 13. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.