OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE              XXXI Niedziela Zwykła 5 listopada 2023

 1. W dniu dzisiejszym naszą modlitwą i wsparciem otaczamy Seminarium Duchowne w Białymstoku. Witamy w naszej parafii alumna Krystiana Prackiego, który dziś z nami się modli i podczas tacy zbiera ofiary na potrzeby Seminarium Duchownego.
 2. Do 8 listopada włącznie o godz. 17.00 modlimy się w wypominkach za zmarłych. Możemy jeszcze dołączyć imiona naszych zmarłych pozostawiając je dziś w zakrystii, w tygodniu w kancelarii parafialnej. Do 8 listopada można uzyskać odpust za zmarłych nawiedzając cmentarz i modląc się za zmarłych.
 3. W poniedziałek – 6 listopada, o godz. 18.00 w Katedrze białostockiej zostanie odprawiona Msza Święta za zmarłych biskupów i kapłanów Archidiecezji Białostockiej.
 4. We wtorek – 7 listopada rozpoczyna się Nowenna Opieki przed Uroczystością Najświętszej Maryi Panny Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia. Każdego dnia do 16 listopada o godz. 18.00 w katedrze białostockiej. Nasza parafia szczególnie zaproszona jest na rozpoczęcie nowenny 7 listopada. W ramach nowenny, młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania będzie miała swoje kolejne spotkanie, 11 listopada od godz. 14.45 w Zespole Szkół Katolickich przy ul. Kościelnej. Następnie o godz. 16.00 razem z młodzieżą z całej Archidiecezji Msza św. w katedrze i spotkanie ogólne młodzieży.
 5. W środę – 8 listopada na Mszy św. o godz. 18.00 modlić się będziemy z Apostolstwem Dobrej Śmierci. Po Mszy św. wieczornej wspólnota Przyjaciół Oblubieńca zaprasza na spotkanie otwarte na temat: „Eucharystia największy dar”. W programie konferencja i modlitwa animowana przez scholę Przyjaciół Oblubieńca.
 6. W czwartek – 9 listopada święto Rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. Po Mszy św. zapraszamy na katechezę dla dorosłych „W poszukiwaniu wiary”. Spotkanie odbędzie się w Oratorium.
 7. W piątek – 10 listopada wspomnienie św. Leona. O godz. 18.00 parafialna Msza św. razem z osobami z Krucjaty Wyzwolenia Człowieka będziemy modlić się o trzeźwość, będzie można również złożyć deklarację przystąpienia do Krucjaty.
 8. W sobotę – 11 listopada wspomnienie św. Marcina z Tours. W tym dniu obchodzimy Święto Narodowe – 105 rocznicę Odzyskania Niepodległości. Msze św. w naszej parafii o godz. 6.30, 7.00, 9.00 i 18.00. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na wieczór patriotyczny.
 9. Dziękujemy za ofiary przekazane na nowe organy oraz na trwające w parafii remonty. Bóg zapłać za hojne wspieranie naszej parafii.
 10. Za tydzień ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć operację serca małej Oli Warelis. Puszka w ramach akcji Solidarni z Kościołem Prześladowanym zostaje przeniesiona na niedzielę 19 listopada.
 11. Ukazał się listopadowy numer „Dróg Miłosierdzia”. Do każdego egzemplarza dołączony jest kalendarz misyjny na rok 2024, przygotowany przez Księży Werbistów. Czasopismo znajduje się na stoliku pod chórem. Ewentualne ofiary można wrzucić do skarbonki.
 12. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.