OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE      XXX Niedziela Zwykła 29 października 2023

 1. Dziś o godz. 9.00 Msza św. z rodzicami i dziećmi przygotowującymi do I Komunii świętej dzieci z Zespołu Szkół Społecznego Towarzystwa Oświatowego. Po Mszy św. spotkanie.
 2. Wspólnota dzieła Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa zaprasza na całodobową nowennę adoracyjną w naszym kościele, w intencji wynagradzającej za grzechy profanacji świętości w Polsce i na świecie. Adorację rozpoczniemy Mszą świętą 31 października o godzinie 18.00, zakończymy 01 listopada również wieczorną Eucharystią.  Program i intencje szczegółowe można znaleźć na tablicy ogłoszeń oraz na ulotkach.
 3. W środę – 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych, porządek Mszy św. niedzielny. Po Mszy św. o godz. 18.00 nieszpory i różaniec z procesją za zmarłych.
 4. W czwartek – 2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Porządek nabożeństw: 6.30 Msza św., 7.00 Msza święta z jutrznią za zmarłych, 9.00 Msza święta z jutrznią za zmarłych, 17.00 Różaniec z wypominkami,  18.00  Msza święta z nieszporami za zmarłych, po Mszy procesja za zmarłych.
 5. W sobotę – 4 listopada wspomnienie św. Karola Boromeusza.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. Odpowiednie nabożeństwa po Mszy św. o godz. 7.00, w niedzielę procesja po Mszy św. o godz. 9.00.
 7. Od 2 do 8 listopada włącznie o godz. 17.00 będzie odprawiane Nabożeństwo za zmarłych tzw. wypominki. Na Wypominki przyjmujemy w niedziele w zakrystii, w tygodniu w kancelarii.
 8. Od 1 do 8 listopada za nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych można uzyskać odpust zupełny za zmarłych. Warunki uzyskania odpustu: nawiedzenie cmentarza, wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przystąpienie do spowiedzi, Komunii św. oraz odmówienie modlitwy w intencjach Ojca Świętego.
 9. Zachęcamy do udziału w Nowennie Opieki oraz w Uroczystości Najświętszej Maryi Panny Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia katedrze białostockiej, w dniach od 7 do 16 listopada o godz. 18.00. Nasza parafia szczególnie zaproszona jest we wtorek 7 listopada o godz. 18.00.
 10. W ramach Nowenny 11 listopada w sobotę odbędzie się spotkanie młodzieży naszej Archidiecezji, tzw. „Dzień u Mamy”. Jest to również spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. O godzinie 16.00 w archikatedrze będzie sprawowana Msza Święta, a po niej spotkanie w Zespole Szkół Katolickich. Gorąco zapraszamy wszystkich młodych do wzięcia udziału w modlitwie zawierzenia Maryi.
 11. Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego trwa do 4 listopada. Zużyty sprzęt można pozostawić przy śmietnikach parafialnych.
 12. Zgodnie ze wskazaniami KEP w minioną niedzielę zostało przeprowadzone badanie statystyczne praktyk religijnych w parafii: osób uczęszczających w niedzielę na Mszę św. i przystępujących do komunii świętej. Nasza parafia liczy około 8500 katolików. W niedzielnej Mszy św. uczestniczyło 2419 osoby, tj. 28% wiernych /60% kobiety i mężczyźni 40%/. Do komunii św. przystąpiło 1403 osób, tj. 58% obecnych /62% kobiety i 51% mężczyźni/.
 13. Zapraszamy na pielgrzymkę do Wilna: 18-19 listopada, koszt. 430 zł /przejazd, nocleg, przewodnik, wyżywienie/, zapisy u Leszka tel. 605216453 i ks. Rafała.
 14. Bóg zapłać! za ofiary zebrane w minioną niedzielę na tacę na misje, także za ofiary na nowe organy. Dzisiejsza taca przeznaczona jest również na ten cel. Za tydzień taca na Seminarium Duchowne. W gablotach można odczytać odezwę ks. Rektora.
 15. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.