OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE        XXVII Niedziela Zwykła 8 października 2023

 1. Decyzją ks. Arcybiskupa ks. Arkadiusz Paciorko rozpoczął posługę w naszej parafii jako pomoc duszpasterska. Ks. Arkadiusz pochodzi z Podlasia, jest kapłanem diecezji Massa Marittima – Piombino w Toskanii, gdzie przez 22 lata posługiwał. Witamy Go w naszej wspólnocie parafialnej, przyjmujemy z otwartością i życzliwością, życzymy, aby dobrze się wśród nas czuł i owocnie pracował.
 2. Dziś trzeci dzień Renowacji Misji Świętych w naszej parafii. Wsłuchujemy się w Słowo Boże, aby pomnożyć naszą wiarę. Nauki misyjne podczas każdej Mszy św. głosi werbista o. Radosław Gawryś SVD. W dniu wczorajszym ks. Arcybiskup pobłogosławił nowe organy w naszym kościele. Raz jeszcze dziękujemy tym wszystkim, dzięki którym mogły one powstać: wykonawcom, a także ofiarodawcom i sponsorom.
 3. We wtorek – 10 października zapraszamy na wspólną modlitwę z Kołem Przyjaciół Radia Maryja. O 17.30 parafialny różaniec, Msza św. wieczorna, po Mszy spotkanie formacyjne w Sali na plebanii.
 4. We środę – 11 października wspomnienie św. Jana XXIII. Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza w tym dniu o godz. 17.00 na wspólne modlitwy, następnie parafialny różaniec, Msza św. z udziałem Apostolstwa Dobrej Śmierci.
 5. W piątek – 13 października wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego. Msza św. o godz. 18.00 z Krucjatą Wyzwolenia Człowieka. Możliwość złożenia deklaracji przystąpienia do krucjaty.
 6. W sobotę – 14 października Dzień Edukacji Narodowej. Modlimy się w intencji nauczycieli, wychowawców, katechetów, dziękując za ich trud wkładany w wychowanie i edukację dzieci i młodzieży.
 7. W naszym kościele Różaniec w dni powszednie o godz. 17.30, w niedziele po Mszy św. o godz. 9.00. Zapraszamy do odmawiania różańca we wspólnocie parafialnej, liczymy na obecność dzieci i młodzieży. Zachęcamy do modlitwy różańcowej w rodzinach.
 8. Bóg zapłać! za ofiary złożone na nowe organy.
 9. Dziś dobrowolnymi ofiarami do puszki możemy wesprzeć Fundusz Stypendialny Dzieło Nowego Tysiąclecia, a także pana Jana Szymaniuka z Siemianówki, który w pożarze stracił swój dom.
 10. Wypominki za zamarłych będą odprawione w naszej parafii od 2 do 8 listopada włącznie o godz. 17.00. Kartki na wypominki, które można uzupełniać imionami zmarłych są już wyłożone na stoliku pod chórem. Wypominki przyjmujemy w niedziele w zakrystii, w tygodniu w kancelarii.
 11. 14 października odbędzie się pielgrzymka Seniorów do Sanktuarium Matki Bożej w Różanymstoku. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 10.00, a bezpośrednio po niej odbędzie się koncert chórów seniorskich.
 12. Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Białymstoku zaprasza na Dzień Skupienia Grona Przyjaciół Seminarium 14 października o godz. 10.00 w Seminarium przy ul. Warszawskiej 46. W programie: konferencja duchowa, Eucharystia, modlitwa różańcowa, wspólny posiłek.
 13. Duszpasterstwo Rodzin zaprasza na spotkanie Duszpasterstwa Związków Niesakramentalnych „Studnia”. Rozpocznie się ono Mszą Świętą we czwartek 12 października o godz. 18:00 w starym kościele Farnym. Po Eucharystii spotkanie w sali za Katedrą.
 14. Klub Inteligencji Katolickiej w Białymstoku oraz Opera i Filharmonia Podlaska zapraszają na Oratorium „Tu es Petrus” Piotra Rubika w dniach 19 i 20 października o godz. 19.00 przy ulicy Odeskiej w Białymstoku. Koncert zostanie wykonany ku czci Św. Jana Pawła II.
 15. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.