OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE      XXVI Niedziela Zwykła 1 października 2023

 1. W poniedziałek – 2 października wspomnienie św. Aniołów Stróżów. O godz. 18.00 Msza św. w ramach Rekolekcji Ewangelizacyjnych Odnowy w Duchu Świętym. Można jeszcze dołączyć do grupy. Zapraszamy!
 2. W  środę – 4 października wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. Jest to dzień imienin papieża Franciszka. W modlitwie polecajmy Bogu osobę i posługę Ojca Świętego.
 3. W czwartek – 5 października wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo z racji pierwszego czwartku miesiąca.
 4. Renowacja Misji Świętych w naszej parafii będzie w dniach 6 – 8 października. W piątek o godz. 18.00 Msza św. z nauką rekolekcyjną. W sobotę – 7 października Rocznica Poświęcenia naszego kościoła. Msze św. o godz. 6.30, z nauką rekolekcyjną o godz. 7.00 i 9.00. O godz. 18.00 uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa. Podczas tej Mszy nastąpi poświęcenie nowych organów, pół godziny wcześniej czyli o godz. 17.30 będzie pierwszy koncert organowy prezentujący możliwości nowego instrumentu. W niedzielę nauki rekolekcyjne podczas każdej Mszy św.
 5. Już dziś dziękujemy tym wszystkim, którzy przyczynili się do powstania nowych organów w naszej świątyni: Firmie organmistrzowskiej p. Krzysztofa Grygowicza z Tarczyna, Firmie organmistrzowskiej p. Kamila Jankowskiego, ks. Leonowi Grygorczykowi proboszczowi z Dobrzyniewa, Radzie Ekonomicznej naszej parafii, p. Piotrowi naszemu organiście, a przede wszystkim parafianom i ofiarodawcom, którzy hojnie wspierają finansowanie podjętego przedsięwzięcia.
 6. Nabożeństwo z racji pierwszego piątku miesiąca po Mszy o godz. 7.00 i 18.00, w pierwszą sobotę miesiąca po Mszy o godz. 7.00 nabożeństwo i wspólny różaniec z rozważaniami.
 7. W naszym kościele Różaniec w dni powszednie o godz. 17.30, w niedziele po Mszy św. o godz. 9.00. Zapraszamy do odmawiania różańca we wspólnocie parafialnej, liczymy na obecność dzieci i młodzieży. Tych, którzy nie mogą przybyć do kościoła zachęcamy do modlitwy różańcowej w swoich rodzinach.
 8. Przyjmujemy kandydatów /chłopców po I Komunii świętej/ do Liturgicznej Służy Ołtarza, zachęcamy także dorosłych do zapisania się, do grupy Ministrantów Seniorów. Zgłoszenia do ks. Rafała.
 9. Zapraszamy nowe osoby do dołączenia do naszego chóru parafialnego. Próby odbywają się we czwartki po Mszy św. wieczornej w Sali św. Jerzego /dawna biblioteka/.
 10. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje 7 października pielgrzymkę Kół Żywego Różańca do Różanegostoku. Wyjazd o godz. 8.00. Zapisy w niedzielę w Biurze od godz. 8.30 do 12.00.
 11. Bóg zapłać! za ofiary złożone w minioną niedzielę na nowe organy oraz ofiary indywidualne. W przyszłą niedzielę puszka na Fundusz Stypendialny Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 12. Zapraszamy do udziału w katechezach uzupełniających dla dorosłych przygotowujących się do bierzmowania i do małżeństwa, którzy w szkole średniej nie uczestniczyły w lekcjach religii. Pierwsza katecheza 6 października o godz. 19.00 w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym Archidiecezji.
 13. II edycję Warsztatów Muzyczno-liturgicznych odbędzie się od 6 do 8 października przy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku. Zapisy na: www.rekolekcje.bialystok.pl.
 14. 14 października odbędzie się pielgrzymka duszpasterstwa Emerytów i Rencistów Archidiecezji Białostockiej do Sanktuarium Matki Bożej w Różanymstoku. Rozpoczęcie o godz. 10.00.
 15. Zbliża się miesiąc listopad. Od 2 do 8 listopada włącznie będzie odprawione w naszej parafii Nabożeństwo wypominkowe za zmarłych o godz. 17.00. Kartki na wypominki, które można uzupełniać imionami zmarłych są już wyłożone na stoliku pod chórem. Prosimy o czytelne wpisywanie imion i nazwisk zmarłych. Wypominki przyjmujemy w niedziele w zakrystii, w tygodniu w kancelarii.
 16. Ukazał się październikowy numer „Dróg Miłosierdzia”. Czasopismo znajduje się na stoliku pod chórem. Ewentualne ofiary można wrzucić do skarbonki.
 17. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.