OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE       XXV Niedziela Zwykła 24 września 2023

 1. W poniedziałek 25 września po Mszy św. o godz. 18.00 rozpoczynają się Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy w Duchu św. Szczegóły na plakatach.
 2. We wtorek – 26 września Msza św. wieczorna w intencji Rycerstwa Niepokalanej. Po Mszy spotkanie członków i sympatyków Rycerstwa w Sali św. Rodziny, wejście od ul. Sybiraków.
 3. W  środę – 27 września – wspomnienie św. Wincentego a Paulo. W tym dniu rozpoczynają się Dni Patronalne Białegostoku: o godz. 18.00 Msza św. w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, o godz. 19.00 Procesja z relikwiami bł. ks. Michała Sopoćki, z Sanktuarium do Katedry. O godz. 20.00 w Archikatedrze czuwanie modlitewne prowadzone przez Scholę Adonai.
 4. W czwartek – 28 września święto bł. Michała Sopoćki. O godz. 15.00 w ramach akcji „Iskra Bożego Miłosierdzia” Koronka do Bożego Miłosierdzia na rogu ul. Piastowskiej i Sybiraków. O godz. 16.00 na kanale You Tube ArchiBial Media transmisja z gali wręczenia nagród im. bł. ks. Michała Sopoćki „Michały 2023", o godz. 18.00 w Katedrze białostockiej Msza św. w intencji mieszkańców Białegostoku, sprawowana przez Księdza Arcybiskupa.
 5. W piątek – 29 września święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Dzień imienin ks. Rafała, któremu już dziś składamy najlepsze życzenia.
 6. W sobotę – 30 września wspomnienie św. Hieronima.
 7. W niedzielę – 1 października rozpoczyna się miesiąc modlitwy różańcowej. Po Mszy św. o godz. 9.00 Różaniec i procesja dookoła kościoła. 
 8. W naszym kościele Różaniec w dni powszednie/ od poniedziałku do piątku/ będzie o godz. 17.30, w niedziele po Mszy św. o godz. 9.00. Zapraszamy do odmawiania różańca we wspólnocie parafialnej, liczymy na obecność dzieci i młodzieży. Tych, którzy nie mogą przybyć do kościoła zachęcamy do modlitwy różańcowej w swoich rodzinach i domach.
 9. Przypominamy, że w piątek po Mszy św. o godz. 18.00 będzie spotkanie Oazowe dzieci i młodzieży. Zachęcamy nowych uczestników do udziału w spotkaniach, a przede wszystkim wsparcia scholi dziecięcej i młodzieżowej.
 10. Przyjmujemy kandydatów /chłopców po I Komunii świętej/ do Liturgicznej Służy Ołtarza, zachęcamy także dorosłych do zapisania się, do grupy Ministrantów Seniorów. Zgłoszenia do ks. Rafała.
 11. Zapraszamy nowe osoby do dołączenia do naszego chóru parafialnego. Próby odbywają się we czwartki po Mszy św. wieczornej w Sali św. Jerzego /dawna biblioteka/.
 12. Renowacja Misji Świętych w naszej parafii będzie w dniach 6 – 8 października. 7 października przypada Rocznica Poświęcenia naszego kościoła. O godz. 18.00 nastąpi poświęcenie nowych organów, pół godziny wcześniej czyli o godz. 17.30 będzie pierwszy koncert organowy prezentujący możliwości nowego instrumentu.
 13. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje 7 października pielgrzymkę Kół Żywego Różańca do Różanegostoku. Wyjazd o godz. 8.00. Zapisy w niedzielę w Biurze od godz. 8.30 do 12.00.
 14. Bóg zapłać! za ofiary złożone na nowe organy. Dzisiejsza taca również jest przeznaczona na ten cel.
 15. Zapraszamy do udziału w katechezach uzupełniających, adresowanych do dorosłych przygotowujących się do bierzmowania i przygotowujących się do sakramentu małżeństwa, którzy w szkole średniej nie uczestniczyły w lekcjach religii. Katechezy rozpoczną się 6 października o godz. 19.00 w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym Archidiecezji.
 16. II edycję Warsztatów Muzyczno-liturgicznych odbędzie się od 6 do 8 października przy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku. Zapisy na: www.rekolekcje.bialystok.pl.
 17. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.