OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE       XXIV Niedziela Zwykła 17 września 2023

 1. W dniu dzisiejszym obchodzimy Światowy Dzień Sybiraka i 84. rocznicę sowieckiej napaści na Polskę. Podczas mszy św. o godz. 10.30 będziemy się modlić w intencji ofiar i poszkodowanych, w tych tragicznych wydarzeniach. Następnie o godz. 11.30 nastąpi złożenie kwiatów i wieńców pod Pomnikiem – Grobem Nieznanego Sybiraka.
 2. Dzisiaj także odbędzie się Marsz dla życia połączony z Piknikiem Rodzinnym pod katedrą. Początek Marszu o godz. 13.00 spod kościoła św. Rocha. A w naszej parafii o godz. 17.30 odbędzie się spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
 3. W poniedziałek – 18 września święto św. Stanisława Kostki.
 4. We środę – 20 września wspomnienie św. męczenników Andrzeja Kim i Towarzyszy.
 5. W czwartek – 21 września święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty. W tym dniu Instytut Apostolstwa Jezusa Eucharystycznego zaprasza na dzień skupienia. O godz. 17.30 adoracja w kościele, o 18.00 Msza św., następnie spotkanie w Sali Caritas.
 6. W sobotę – 23 września wspomnienie św. Pio z Pietrelciny.
 7. W poniedziałek 25 września po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy wszystkich, którzy chcą pogłębić swoje życie duchowe i odnowić relację z Bogiem na Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy w Duchu św. Szczegóły na plakatach.
 8. Rozpoczął się nowy rok formacyjny, dlatego zapraszamy dzieci i młodzież w piątek po Mszy św. o godz. 18.00 na spotkanie Oazowe. Zachęcamy też nowych uczestników do udziału w spotkaniach, a przede wszystkim wsparcia scholi dziecięcej i młodzieżowej.
 9. We wtorek o godz. 19.00 w Sali św. Rodziny – wejście od ul. Sybiraków, spotkanie Rady Duszpasterskiej naszej parafii. Zapraszamy liderów grup i wspólnot, a także wszystkich zainteresowanych sprawami duszpasterskimi naszej wspólnoty.
 10. Dominikańska Szkoła Wiary w Białymstoku, organizuje 23 września o godz. 10.00 w Sali za katedrą wykład otwarty; „Pieśni szczygła, czyli kilka myśli o wychowaniu. Jak być rodzicem nastolatka i nie zwariować”. Rodziców i  inne osoby zachęcamy do udziału.
 11. Dzień Jedności Rolniczej odbędzie się w niedzielę, 24 września w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie. Spotkanie rozpocznie się Mszą Świętą celebrowaną o godz. 12.00 przez Ks. Arcybiskupa. Zapraszamy do wspólnego dziękczynienia za tegoroczne plony.
 12. Również 24 września o godz. 17.30. przejdzie Procesja z Relikwiami bł. ks. Michała Sopoćki z kaplicy Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Procesję poprzedzi Msza Święta w kaplicy o godz. 16.30.
 13. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na pielgrzymkę Kół Żywego Różańca do Różanegostoku, 7 października. Wyjazd o godz. 8.00. Zapisy w niedzielę w Biurze po Mszy św. o godz. 7.30 do 12.00.
 14. Bóg zapłać! za ofiary złożone na nowe organy. Dziękujemy także za ofiary złożone na budowę kościoła Matki Bożej z Guadalupe.
 15. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na trwające prace przy nowych organach.
 16. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.