OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE          XX Niedziela Zwykła 20 sierpnia 2023

 1. Dziś w sposób szczególny wspieramy naszą modlitwą i pomocą materialną ofiary tragicznej powodzi w Słowenii. Na zakończenie Mszy św. ministranci będą zbierać ofiary do puszek przeznaczone na ten cel, zechciejmy życzliwie pomóc w miarę możliwości.
 2. Decyzją ks. Arcybiskupa ks. Andrzej kończy posługę w naszej parafii. Jako wspólnota w szczególny sposób, naszą wdzięczność wyrazimy dziś podczas Mszy św. o godz. 12.00. Zapraszamy wszystkich chętnych na to krótkie spotkanie, zachęcamy do modlitwy dziękując Bogu za Jego obecność, posługę, dyspozycyjność i doświadczenie, którym chętnie się dzielił. Życzymy wszelkiego dobra, Bożego błogosławieństwa i wielu życzliwych ludzi w nowej wspólnocie parafialnej.
 3. Również w naszej wspólnocie parafialnej kończy posługę pan Wojciech Przygoński, który przez ostatni rok pomagał w zakrystii. Dziękujemy za Jego służbę i zaangażowanie. Niech Bóg błogosławi w realizacji osobistych planów, zamiarów i podróży.  Jego obowiązki w zakrystii i kościele przejmuje Oleksander Mandyk pochodzący z Ukrainy. Otoczmy Go modlitwą, życzliwą opieką, ale też wyrozumiałością.
 4. W poniedziałek – 21  sierpnia wspomnienie św. Piusa X.
 5. We wtorek – 22 sierpnia wspomnienie NMP Królowej.
 6. W czwartek – 24 sierpnia święto św. Bartłomieja, Apostoła.
 7. W sobotę – 26 sierpnia uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.
 8. 26 sierpnia odbędą się uroczystości związane z pochówkiem prochów generała Ludwika Kmicica-Skrzyńskiego, legionisty, dowódcy Podlaskiej Brygady Kawalerii, ekshumowanych w Anglii: o godz. 13.30 Msza św. katedrze, przejazd kolumny pogrzebowej przez miasto i ok. 15.00 ceremonia pogrzebowa z asystą wojskową na cmentarzu miejskim przy ul. Wysockiego 63.
 9. W 84 rocznicę wybuchu II wojny światowej w piątek 1 września zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00 do kościoła Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku w intencji  poległych w czasie wojny, zwłaszcza bohaterskich obrońców naszego miasta.
 10. Dziękujemy za ofiary do puszek na rzecz rozwoju diecezjalnego Radia i, a także życzliwe i hojne wsparcie duetu muzycznego „Pełnia”.
 11. Bóg zapłać za ofiary na budowę organów w naszej parafii. W przyszłą niedzielę taca remontowa również będzie przeznaczona na trwające prace przy nowych organach.
 12. Życzymy wielu łask na kolejne wakacyjne jeszcze dni, prośmy o Boże błogosławieństwo.