OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE      XIX Niedziela Zwykła 13 sierpnia 2023

 1. Dziś po Mszy św. wieczornej różaniec fatimski z procesją wokół kościoła z figura Matki Bożej Fatimskiej.
 2. W poniedziałek – 14 sierpnia wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego. W tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 3. We wtorek – 15 sierpnia uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to święto obowiązkowe. Porządek Mszy św. niedzielny. Na zakończenie każdej Mszy św. błogosławieństwo ziół i kwiatów. Ofiarami do puszek będzie można wesprzeć diecezjalne Radio i. Rozgłośni można słuchać na fali 103,3 FM w promieniu ok. 40 km wokół Białegostoku i na fali 90,9 FM w promieniu ok. 30 km wokół Moniek. Radio w ostatnich miesiącach przechodzi zmiany, aby jeszcze lepiej docierać do słuchaczy z informacjami z życia archidiecezji i regionu, z ewangelizacją i edukacją. 11 września wprowadzona zostanie nowa ramówka z ciekawymi propozycjami dla słuchaczy. Wcześniej do parafii zostaną przekazane ulotki z nową ofertą programową. Zapraszamy już dziś do słuchania Archidiecezjalnego „Radia i”.
 4. 15 sierpnia w naszej parafii będziemy gościli duet muzyczny „Pełnia”. Są to Polacy pochodzący z Mińska. Artyście będą z nami się modlić podczas Mszy św. o godz. 9.00, 10.30 i 12.00. Po Mszy będzie można ich wesprzeć nabywając płyty z ich twórczością. Msza św. o godz. 18.00 z udziałem Rycerzy Niepokalanej. W tym dniu przypada rocznica Bitwy Warszawskiej, jest to także Święto Wojska Polskiego.
 5. Msza św. w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona przez Ks. Arcybiskupa Metropolitę 15 sierpnia o godz. 11.00 w katedrze białostockiej.
 6. W czwartek – 17 sierpnia wspomnienie św. Jacka. Instytut Apostolstwa Jezusa Eucharystycznego zaprasza w tym dniu na dzień skupienia: o godz. 17.30 adoracja w kościele, o 18.00 Msza św. parafialna, następnie spotkanie w Sali 02 „Caritas”  na plebanii /od ul. Sybiraków/.
 7. W niedzielę 20 sierpnia uroczystości upamiętniające 103. rocznicę wojny polsko-bolszewickiej i pomordowanych w 1920 roku mieszkańców Białegostoku. W Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku o godz. 18.00 Msza Święta w intencji poległych oraz za mieszkańców Białegostoku. O godz. 19.00 z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i z Parafii pw. Św. Kazimierza wyruszą modlitewne procesje z flagami narodowymi i maryjnymi do Krzyża-Pomnika przy ul. Gen. S. Maczka. O godz. 20.00 modlitwa przy pomniku.
 8. W ramach „Rekolekcji sierpniowych w Kozińcach”, które odbędą się w dniach 25-27 sierpnia, odbędzie się Piesza Pielgrzymka w Intencji Trzeźwości, organizowana przez Krucjatę Wyzwolenia Człowieka. Szczegóły oraz nr kontaktowy do zapisów - na plakacie.
 9. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę w minioną niedzielę na potrzeby uczelni katolickich. Bóg zapłać za ofiary na budowę organów oraz na remonty w parafii.
 10. Decyzją ks. Arcybiskupa ks. Andrzej kończy posługę w naszej parafii. Dziękujemy za Jego obecność, posługę, dyspozycyjność i doświadczenie, którym chętnie się dzielił. Życzymy wszelkiego dobra i życzliwości Boga i ludzi w nowej wspólnocie parafialnej. W specjalny sposób naszą wdzięczność ks. Andrzejowi będziemy mogli wyrazić w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 12.00.
 11. Prośmy o Boże błogosławieństwo.