OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE                 XVII Niedziela Zwykła 30 lipca 2023

  1. Dziś jest niedziela przygotowująca do intronizacji relikwii św. Ignacego Loyoli. W naszej parafii witamy o. Henryka Droździela, jezuitę, rektora Papieskiego Instytutu Studiów Kościelnych w Rzymie, który przybliża nam osobę i duchowość św. Ignacego. Jutro wspomnienie św. Ignacego. O godz. 7.00 Msza św. z nauką, o 17.00 konferencja: Trzy proste sposoby modlitwy wg. Św. Ignacego Loyoli. O godz. 18.00 Msza św. z uroczystą Intronizacją relikwii. Przy ołtarzu głównym już dziś możemy oddawać cześć relikwiom Świętego. Składamy serdeczne podziękowania ofiarodawczyni nowego relikwiarza. W kaplicy Matki Bożej zachęcamy do zatrzymania się przy wystawie przybliżającej Osobę św. Ignacego.
  2. We wtorek – 1 sierpnia wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego. W tym dniu rozpoczyna się sierpień, miesiąc dobrowolnej abstynencji. Jet to również rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego.
  3. Odpust Porcjunkuli wiążący się ze Świętem Matki Bożej Anielskiej można uzyskać pod zwykłymi warunkami od wieczora 1 sierpnia do 2 sierpnia.
  4. W piątek – 4 sierpnia wspomnienie św. Jana Vianneya.
  5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. Odpowiednie nabożeństwa: w czwartek po Mszy św. wieczornej, w piątek po Mszy o godz. 7.00 i 18.00, w sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo i wspólny różaniec, w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 nabożeństwo i procesja eucharystyczna.
  6. Dziękujemy za ofiary przekazane na remont dachu oraz na budowę organów.
  7. Piesza Pielgrzymka do Wilna odbędzie się w dniach 20 – 25 sierpnia. Zapisy na pielgrzymkę: formularz internetowy aktywny 1 – 15 sierpnia na stronie www.wilenska.bialystok.pl, osobiście 14 – 18 sierpnia w godz. 17.00 – 19.00 w Domu Księży Emerytów przy ul. Cedrowej 16.
  8. Inicjatywy Apostolstwa Trzeźwości: Msza św. i modlitwa w intencji Krucjaty Wyzwolenia Człowieka i osób uzależnionych – 5 sierpnia godz. 18.00 parafia Niepokalanego Serca Maryi, 11 sierpnia o godz. 18.00 Msza św. w naszej parafii.
  9. Instytut Teologiczny w Białymstoku rekrutuje na studia teologiczne, katechetyczne oraz nauk o rodzinie. Więcej szczegółów na plakacie oraz stronie internetowej Instytutu.
  10. Prośmy o Boże błogosławieństwo dla nas wszystkich, łaskę zdrowia dla chorych i potrzebujących, wieczną radość dla zmarłych.