OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE                     XI Niedziela Zwykła 18 czerwca 2023

 1. Dziś o godz. 9.00 uroczystą Mszę św. odprawi ks. Mieszko Czaplejewicz, nowo wyświęcony kapłan, który przez pewien czas mieszkał na terenie naszej parafii. Polecajmy w modlitwie Bogu osobę i posługę ks. Mieszka.
 2. Serdecznie dziękujemy tym, którzy brali udział w Uroczystości parafialnej, miejskiej i w oktawie Bożego Ciała. Dziękujemy wspólnotom z naszej parafii za przygotowanie 4 ołtarzy na zakończenie oktawy. Niepokoi fakt mało licznej obecności dzieci podczas oktawy, zwłaszcza tych, które w minionym i tym roku przyjęły I Komunię Świętą. Bardzo prosimy rodziców i opiekunów o pomoc i wsparcie dzieci we wzroście duchowym poprzez praktykowanie wiary oraz systematyczny udział w sakramentach świętych. Szczególnie zapraszamy dzieci w każdą niedzielę na Mszę św. o godz. 10.30.
 3. We środę – 21 czerwca wspomnienie św. Alojzego Gonzagi. O godz. 18.00 Msza św. dziękczynna z okazji 59 rocznicy święceń kapłańskich ks. Wiesława.
 4. Zapraszamy na piknik rodzinny na rozpoczęcie lata, w czwartek – 22 czerwca o godz. 15.00 w parku linowym Fast-Park. W programie: gry, zabawy i ognisko. Koszt 20 zł, dojazd własny.
 5. W piątek – 23 czerwca o godz. 8.00 zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli, katechetów i rodziców na Mszę św. dziękczynną na zakończenie roku szkolnego. Podczas Mszy św. można również skorzystać z sakramentu pokuty.
 6. W sobotę – 24 czerwca uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Msze św. o godz. 6.30, 7.00, 9.00 i 18.00.
 7. Trwa remont dachu kopuły kościoła. Rozpoczęły się również prace przy montażu organów w naszym kościele. Bóg zapłać! za ofiary złożone na trwające w parafii prace.
 8. Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Białymstoku ogłasza nabór na etap propedeutyczny formacji w roku akademickim 2023/2024. Przyjmowanie kandydatów odbędzie się w dniach 14 lipca i 7 września 2023 r. o godz. 10.00. Szczegółowe znajdują się informacje w zakrystii, kancelarii i w gablotach.
 9. 42 Piesza Pielgrzymka Różanostocka – 23-25 czerwca. Początek 23 czerwca o godz. 14.00. Trasa: Święta Woda, Czarna Białostocka, Majewo, Różanystok. Zakończenie 25 czerwca o godz. 17.00.  Zapisy on-line na stronie www.rozanostocka.pl oraz parafiach (m.in. NSM Dojlidy, NMP Królowej Rodzin, Biuro BSNE).
 10.  Dziś po każdej Mszy św. przy wyjściu z kościoła, dobrowolną ofiarą do puszek można wesprzeć uczelnie katolickie.
 11.  Dziękujemy Bogu za łaskę deszczu i prosimy o Jego błogosławieństwo dla spragnionej ziemi, a także o dar pokoju.