OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE                         X Niedziela Zwykła 11 czerwca 2023

 1. Serdecznie dziękujemy osobom z Orszaku procesyjnego, chóru, ministrantom, siostrom Pallotynkom, kapłanom oraz tym z naszej parafii, którzy brali udział w miejskiej procesji Bożego Ciała. Dziękujemy Siostrom Pallotynkom za troskę o dzieci podczas procesji oraz za przygotowanie nowych poduszek procesyjnych.
 2. Trwa oktawa Bożego Ciała. Każdego dnia Msza św. o godz. 18.00 z nieszporami eucharystycznymi i procesja wokół kościoła. Zapraszamy do udziału, do włączenia się nowych osób do procesji, zwłaszcza dzieci do sypania kwiatów.
 3. We wtorek – 13 czerwca wspomnienie św. Antoniego z Padwy. Msze św. w naszej parafii o godz. 6.30, 7.00, 9.00 i 18.00. O godz. 17.00 Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na wspólny różaniec w kościele.
 4. W środę – 14 czerwca wspomnienie bł. Michała Kozala. Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza o godz. 17.00 na Różaniec do Matki Bożej Bolesnej. Po Mszy i procesji spotkanie Apostolstwa z opiekunem.
 5. W czwartek – 15 czerwca zakończenie oktawy Bożego Ciała. O godz. 18.00 Msza św., nabożeństwo czerwcowe, procesja do 4 ołtarzy przygotowanych przy kościele, błogosławieństwo dzieci i wianków. Prosimy wspólnoty z naszej parafii o przygotowanie ołtarzy wokół kościoła.
 6. W piątek – 16 czerwca uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. o godz. 6.30, 7.00, 9.00 i 18.00. W piątek z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 7. W sobotę – 17 czerwca wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
 8. W przyszłą niedzielę o godz. 9.00 uroczystą Mszę św. odprawi ks. Mieszko Czaplejewicz, nowo wyświęcony kapłan, który przez pewien czas mieszkał na terenie naszej parafii.
 9. W kancelarii można rezerwować intencje mszalne na rok 2024. Są jeszcze wolne intencje na lipiec i sierpień, które będą odprawione na wyjeździe.
 10. Rozpoczął się remont uszkodzonego w minionym roku przez wichurę dachu kościoła. Zostały wymienione rynny, trwa uszczelnienie obróbek blacharskich. Zostanie również zlikwidowany zaciek widoczny na kopule kościoła. 
 11. Bóg zapłać! za ofiary złożone na trwające w parafii remonty, a także na budowę organów.
 12. Dominikańska Szkoła Wiary zaprasza na wykład otwarty „Między wspólnotą a sektą” 17 czerwca o godz. 9.00 sali Duszpasterstwa Akademickiego przy katedrze.
 13. Rowerowa Pielgrzymka Różanostocka – 17-18 czerwca. Zapisy i informacje: www.rekoakcje.pl i tel. 600 111 974.
 14. 3 Turniej piłki nożnej Liturgicznej Służby Ołtarza i piknik rodzinny – 17 czerwca od godz. 10.00 do 15.00 na bocznym boisku stadionu miejskiego w Białymstoku przy ul. Słonecznej.
 15. Ogólnopolską Pielgrzymkę Apostolstwa Trzeźwości na Jasną Górę – 17-18 czerwca. Informacje o wspólnym wyjeździe: parafia w Zabłudowie.
 16. 42 Piesza Pielgrzymka Różanostocka – 23-25 czerwca. Początek 23 czerwca o godz. 14.00. Trasa: Święta Woda, Czarna Białostocka, Majewo, Różanystok. Zakończenie 25 czerwca o godz. 17.00.  Zapisy on-line na stronie www.rozanostocka.pl oraz parafiach (m.in. NSM Dojlidy, NMP Królowej Rodzin, Biuro BSNE).
 17. Prośmy Boga o łaskę deszczu dla spragnionej ziemi, o pokój na świecie i Jego błogosławieństwo.