OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 28 maja 2023

 1. Dziś obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W naszej parafii uroczystości odpustowe,40 godzinne nabożeństwo eucharystyczne oraz nauki podczas każdej Mszy św.
 2. W poniedziałek – święto Matki Kościoła – Msze św. z naukami o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. O godz. 19.00 Koncert „Pieśni ciągle żywe”. W poniedziałek kancelaria parafialna nieczynna.
 3. We wtorek – 30 maja święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Archikatedralnej w Białymstoku.
 4. W środę – 31 maja święto Nawiedzenia NMP.
 5. W czwartek – 1 czerwca święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana. Dzień Dziecka. Dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Po Mszy wieczornej katecheza „W poszukiwaniu wiary”.
 6. Nabożeństwo czerwcowe w naszej parafii w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, w niedziele po Mszy św. o godz. 9.00.
 7. W sobotę – 3 czerwca wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy.
 8. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Wieczystej Adoracji, która jest możliwa każdego dnia, przez całą dobę.
 9.  Serdecznie dziękujemy rodzicom i opiekunom dzieci, które w maju przystąpiły do I Komunii świętej. Dziękujemy za przygotowanie przede wszystkim pod względem duchowym, wzorowe uczestnictwo we mszy św. i w Białym Tygodniu.
 10. Dziękujemy kapłanom, siostrom zakonnym, katechetom i wszystkim osobom, które podjęły trud przygotowania w parafii powyższej uroczystości. Szczególne  podziękowanie składamy ks. Rafałowi za koordynowanie wszystkich uroczystości komunijnych, ks. Adamowi za coniedzielne Msze św. z udziałem dzieci o godz. 10.30, na które serdecznie zapraszamy.
 11. Bóg zapłać za dar ołtarza rodziców i opiekunów dzieci pierwszokomunijnych; zostały odnowione 3 puszki, w których przechowywana jest Eucharystia. Dziękujemy  również za pomoc w przygotowaniu kościoła do uroczystości.
 12. Już dziś zachęcamy i zapraszamy dzieci w strojach komunijnych do uczestnictwa w miejskiej procesji Bożego Ciała 8 czerwca o godz. 10.00,jak również w oktawie Bożego Ciała w naszej parafii, każdego dnia o godz. 18.00.
 13. W naszej parafii planowana jest Pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych do Sokółki, 3 czerwca o 9.30. Szczegółowe wiadomości u katechetów.
 14. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. Odpowiednie nabożeństwa: w czwartek po Mszy św. wieczornej, w piątek po Mszy o godz. 7.00 i po 18.00, w sobotę po Mszy o godz. 7.00, w niedzielę po Mszy o godz. 9.00 nabożeństwo czerwcowe i procesja wokół kościoła.
 15. Rocznica I Komunii Świętej – w przyszłą niedzielę 4 czerwca o godz. 10.30. Dzieci, które przyjęły rok temu Jezusa do swego serca zapraszamy w świątecznych strojach  z rodzicami i opiekunami, aby we wspólnocie parafialnej podziękować za ten wielki dar Bożej miłości.
 16. Na koniec słowa wdzięczności kierujemy do rodziców i młodzieży, która w sobotę przyjęła dary Ducha Świętego w sakramencie bierzmowania, za świadectwo wiary i przynależność do kościoła.
 17. Dziś o godz. 18.00 złożenie deklaracji przez kandydatów rozpoczęcia przygotowania do bierzmowania w 2024 roku. Zapraszamy młodzież z klas VIII oraz ze szkół średnich, którzy pragną przystąpić do bierzmowania, czyli sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.
 18. Bóg zapłać! za ofiary złożone na trwające w parafii remonty, a także na budowę organów.