OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE        V Niedziela Wielkiego Postu 26 marca 2023

 1. Dziękujemy Bogu za czas łaski, dziś ostatni dzień parafialnych rekolekcji wielkopostnych. Ofiary na tacę przeznaczone będą ma kontynuację remontów. Zachęcamy do spowiedzi przed świętami. Po mszy świętej o 18.00 kolejne spotkanie przygotowujące do sakramentu bierzmowania.
 2. We wtorek – 28 marca od godz. 14.00 zapraszamy chętnych do pomocy przy przygotowaniu naszej świątyni do Wielkanocy. Prosimy o zabranie podstawowych narzędzi do sprzątania.
 3. We wtorek o godz. 18.00 Msza św. z udziałem Rycerstwa Niepokalanej. Po Mszy spotkanie.
 4. Rekolekcje wielkopostne szkolne 29 – 31 marca. Każdego dnia o godz. 9.00 zapraszamy uczniów klas VII i VIII, o godz. 10.00 klas II i III i o godz. 11.00 klas IV – VI. Prosimy, aby rodzice i opiekunowie zachęcili dzieci i młodzież do udziału w rekolekcjach i przystąpienia do sakramentów.
 5. W czwartek – 30 marca po Mszy św. wieczornej w Oratorium katecheza „W poszukiwaniu wiary”.
 6. W piątek – 31 marca Miejska Droga Krzyżowa. Początek o godz. 19.00 przy katedrze.
 7. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota i niedziela miesiąca. Odpowiednie nabożeństwa w sobotę po Msz św. o godz. 7.00, w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00.
 8. W zakrystii i kancelarii można zgłaszać chorych i starszych, którzy pragną przyjąć sakramenty święte przed Wielkanocą. Kapłani odwiedzą chorych w sobotę 1 kwietnia od godz. 10.00.
 9. Zapraszamy na Nabożeństwa wielkopostne: Gorzkie żale: wtorek i czwartek o godz. 17.30, w niedzielę po Mszy św. o 9.00. Droga krzyżowa: dla dzieci piątek o godz. 17.30 i niedziela po Mszy św. o 10.30, dla dorosłych w piątek o 18.45.
 10. Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Po Mszy św. o 10.30  wymiana tajemnic w grupie różańcowej dzieci. W tym dniu będzie można złożyć do kosza Caritas ustawionego przed ołtarzem jałmużnę i skarbonki jałmużny wielkopostnej. Ofiary przeznaczone będą na pomoc osobom starszy. Za okazane serce Bóg zapłać!
 11. W Niedzielę Palmową Parafialna Droga Krzyżowa ulicami osiedla. Początek o godz. 20.00 przy kościele. Zaplanujmy swój czas tak, aby wziąć udział w tej wyjątkowej modlitwie.
 12. W zakrystii są do nabycia świece paschałki, które mogą służyć do liturgii Wigilii Paschalnej i na stół wielkanocny. Ofiara za świecę dużą – 15 zł, za świecę małą – 10 zł.
 13. Do skarbonki przy ołtarzu można złożyć ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 14. Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby naszej parafii i ofiary za cegiełki na organy.
 15. W dniach 29 kwietnia – 1 maja planowana jest trzydniowa pielgrzymka autokarowa do Gietrzwałdu, Stoczka Klasztornego, Fromborka i Gdańska. Koszt 480 zł /zaliczka 100 zł/. Zapisy w zakrystii i kancelarii.
 16. Wszystkie ogłoszenia parafialne dostępne są na stronie internetowej naszej parafii i w gablotach.