OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE    IV Niedziela Wielkiego Postu 19 marca 2023

 1. Dziś IV Niedziela Wielkiego Postu tzw. Niedziela Laetare. Dzień imienin ks. Arcybiskupa Józefa. Polecajmy Bogu Dostojnego Solenizanta.
 2. W poniedziałek – 20 marca uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Msze św. w naszej parafii o 6.30, 7.00, 9.00 i 18.00.
 3. W czwartek – 23 marca po Mszy św. wieczornej w Oratorium katecheza „W poszukiwaniu wiary”.
 4. Zapraszamy na parafialne rekolekcje wielkopostne w dniach 24 – 26 marca, które będzie głosił ks. Dariusz Mateuszuk. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty. Program rekolekcji: Piątek 24 marca: 6.30 Msze św., 7.00, 9.00, 16.30 Msza św. z nauką rekolekcyjną, 17.30 droga krzyżowa z udziałem dzieci, 18.00 Msza św. z nauką rekolekcyjną, 18.45 droga krzyżowa parafialna. Sobota 25 marca: 6.30 Msze św., 7.00, 9.00, 16.30, 18.00 Msza św. z nauką rekolekcyjną. Niedziela 26 marca: porządek nabożeństw niedzielny.
 5. W sobotę – 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
 6. W zakrystii i kancelarii można zgłaszać chorych i starszych, którzy pragną przyjąć sakramenty święte przed Wielkanocą. Kapłani odwiedzą chorych w sobotę 1 kwietnia od godz. 10.00.
 7. Zapraszamy na Nabożeństwa wielkopostne: Gorzkie żale: wtorek i czwartek o godz. 17.30, w niedzielę po Mszy św. o 9.00. Droga krzyżowa: dla dzieci piątek o godz. 17.30 i niedziela po Mszy św. o 10.30, dla dorosłych w piątek o 18.45. Rekolekcje wielkopostne szkolne 29 – 31 marca.
 8. Zachęcamy do włączenia się w poniedziałek 20 marca w ogólnoeuropejską inicjatywę „Łańcuch eucharystyczny”, modlitwy podczas Mszy św. i osobistej adoracji w intencji pokoju w Ukrainie.
 9. Duszpasterstwo Rodzin zaprasza na comiesięczne spotkanie modlitewne w intencji narzeczonych, małżeństw i rodzin naszej Archidiecezji, w środę 22 marca w kaplicy pw. Św. Józefa przy ul. Orzeszkowej od godz. 18.00 do 20.00.
 10. W dniach 21 - 23 kwietnia organizowane są w Hodyszewie weekendowe rekolekcje dla małżeństw przeżywających trudności lub chcących odświeżyć swoją relację, prowadzone przez diecezjalny ośrodek Spotkań Małżeńskich. Szczegółowe informacje i kontakt do organizatorów na stronie internetowej www.spotkaniamalzenskie.pl.
 11. Dziękujemy firmie pana Bartosza Kostro za wykonanie prac związanych z kompleksową wymianą instalacji centralnego ogrzewania na plebanii, w salkach parafialnych, dolnym kościele. W przyszłym tygodniu rozpocznie się wymiana instalacji elektrycznej na obwodnicy dolnego kościoła oraz w sali Jana Pawła II, dawnym Muzeum Sybiraków, św. Marty i dawnej bibliotece. Następnie przygotowanie łazienki przy dolnym kościele i remont obwodnicy.
 12. Bóg zapłać za ofiary złożone w minionym tygodniu na tacę przeznaczoną na budowę ołtarza Matki Bożej Miłosierdzia w białostockiej katedrze.
 13. Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby naszej parafii – na konto parafii i ofiary za cegiełki na organy. Cegiełki – ofiary przeznaczone na budowę organów dostępne są w zakrystii i kancelarii. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na remonty w parafii.
 14. W ramach Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku zaprasza osoby pomiędzy 50 a 65 rokiem życia na bezpłatne badania jelita grubego. Szczegóły na plakacie oraz stronie internetowej szpitala.
 15. Wszystkie ogłoszenia parafialne dostępne są na stronie internetowej naszej parafii i w gablotach.