OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE                        VII Niedziela Zwykła 19 lutego 2023

  1. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej al. Marka, który uczestniczy z nami w Eucharystii i wygłosi homilię. Dzisiaj modlitwą i ofiarą na tacę zechciejmy wesprzeć potrzeby Seminarium Duchownego, które kształci kleryków i przygotowuje do sakramentu kapłaństwa.
  2. We wtorek – 21 lutego o godz. 19.00 zebranie rady duszpasterskiej, na które serdecznie zapraszamy kapłanów, siostry zakonne, przedstawicieli wspólnot i grup z naszej parafii.
  3. Środa Popielcowa – 22 lutego, obowiązuje post ścisły. Początek Wielkiego Postu, czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 6.30, 7.00, 9.00, 16.30 i 18.00. Podczas każdej Mszy św. rozdamy skarbonki na Jałmużnę Wielkopostną.
  4. Nabożeństwa w Wielkim Poście: Gorzkie żale: wtorek i czwartek o godz. 17.30, w niedzielę po Mszy św. o 9.00. Droga krzyżowa: dla dzieci piątek o godz. 17.30 i niedziela po Mszy św. o 10.30, dla dorosłych w piątek o 18.45. Rekolekcje wielkopostne: parafialne 24 – 26 marca, szkolne 29 – 31 marca.
  5. Duszpasterstwo Rodzin zaprasza w Środę Popielcową - 22 lutego do wspólnej modlitwy w intencji narzeczonych, małżeństw i rodzin w kaplicy przy ul. Orzeszkowej. O godz. 18.00 Msza św. i adoracja.
  6. W czwartek – 23 lutego po Mszy wieczornej katecheza z cyklu „W poszukiwaniu wiary”. Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane na wspólny czas modlitwy i wielkopostnej refleksji.
  7. Również w czwartek 23 lutego o godz. 18.00 w dolnym kościele parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego Apostolstwo Trzeźwości zaprasza na doroczne spotkanie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.
  8. Bóg zapłać! za ofiary złożone w minioną niedzielę do puszki jako pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na trwające w naszej parafii remonty.
  9. W sobotę zakończyliśmy wizytę duszpasterską tzw. kolędę. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim osobom, które otworzyły drzwi swoich domów, aby wspólnie wypraszać błogosławieństwo Boga. Dziękujemy, tym którzy na nas czekali w świątecznym nastroju, również tym, którzy zabiegani i zajęci sprawami codziennymi byli nieco zaskoczeni, ale życzliwie witali nas uśmiechem. Z 3700 rodzin deklarujących przynależność do naszej Parafii /to jest ok. 8600 osób/ odwiedziliśmy 2800 mieszkań i domów /6500 osób/. Ok. 900 domów z różnych przyczyn było zamkniętych, niektóre po raz pierwszy, inne drugi lub trzeci. Jedne z przyczyn losowych, inne ze  świadomie podjętej takiej decyzji, którą z przykrością szanujemy. Cieszymy się obecnością wielu nowych mieszkańców na terenie naszej parafii. W 130 rodzinach spotkaliśmy się z osobami, które nie chcą zawrzeć sakramentu małżeństwa, albo też z różnych, ważnych przeszkód nie mogą zawrzeć sakramentalnego małżeństwa. Spotkaliśmy na kolędzie małżeństwa rozbite i matki samotnie wychowujące swoje dzieci. Wiele rodzin boryka się z różnymi trudnościami: kalectwem, chorobą, niezgodą, uzależnieniami, ubóstwem. Jest to wymiar naszego Kościoła, który potrzebuje szczególnej troski i modlitewnego wsparcia nas wszystkich. Na miarę swoich możliwości starajmy się o wzajemne wsparcie i pomoc, materialną i duchową. Przypominamy o pomocy świadczonej w naszej parafii przez Caritas, poradnię rodzinną, kancelarię parafialną, kapłanów odwiedzających chorych i starszych. Bardzo ważna jest też pomoc duchowa i modlitewne wsparcie, na które możemy liczyć w naszej wspólnocie, dlatego też w wolnych chwilach zapraszamy do wyjątkowego miejsca w naszej parafii - kaplicy wieczystej adoracji. Zachęcamy do systematycznego udziału w niedzielnej i świątecznej Mszy św., korzystania z sakramentów świętych, zadeklarowania formalnej przynależności do wspólnoty Parafii Ducha Świętego. Podczas kolędy spotkaliśmy wiele ludzi dobrej woli, ludzi pięknych i szlachetnych serc, otwartych na Boga i bliźnich, zatroskanych o kościół i parafię. Dziękujemy za liczne uwagi, sugestie, pomysły dotyczące naszej wspólnoty, czy też świątyni. Pragniemy też serdecznie podziękować za ofiary przekazywane księżom odwiedzającym rodziny, jako wyraz Waszej wdzięczności za posługę duszpasterską. Na potrzeby Kościoła parafialnego podczas kolędy zostały złożone ofiary, które z rozwagą wykorzystamy. Z wielką radością informujemy, że dzięki przekazanym ofiarom zakupiliśmy 25 głosowe organy piszczałkowe firmy Breil, które zostały sprowadzone z Niemiec i pod koniec lutego będą przewiezione do naszego kościoła. Koszt zakupu i przewiezienia do Polski pokryto z ofiar złożonych podczas kolędy. 17 lutego została podpisana umowa z firmą organmistrzowską pana Kamila Jankowskiego na ich renowację i zbudowanie w naszym kościele. Termin realizacji do 6 października. Bóg zapłać wszystkim za możliwość zrealizowania tak ważnego przedsięwzięcia, które było już planowane w naszym kościele przez ks. Proboszcza Stanisława. Niech nam Bóg błogosławi.