OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE                      V Niedziela Zwykła 5 lutego 2023

 1. Dziś z racji przypadającej niedzieli nie obchodzimy wspomnienia św. Agaty, jednak po każdej Mszy św. błogosławimy ku czci św. Agaty wodę i chleb.
 2. Dzisiejsza niedziela w naszej parafii jest Niedzielą Ewangelizacyjną. 10 minut przed każdą Mszą św. zapraszamy na krótką inscenizację, homilie głosi ks. Paweł Kamiński. Po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na uwielbienie prowadzone przez ks. Pawła i scholę Przyjaciół Oblubieńca.
 3. Niedziela Ewangelizacyjna przygotowuje do Seminarium Odnowy Wiary, które rozpocznie się w naszej parafii 8 lutego. Będzie to cykl 12 spotkań mających na celu odnowienie i pogłębienie relacji z Panem Bogiem. Spotkania we środy po Mszy św. wieczornej. Na każdym spotkaniu będzie modlitwa oraz krótka konferencja wygłoszona przez różnych księży naszej diecezji o podstawach wiary chrześcijańskiej. Serdecznie zapraszamy do podjęcia takiego rodzaju rekolekcji. Jest z nami dzisiaj osoba, która podzieli się swoim świadectwem o tym, jak Seminarium Odnowy Wiary wpłynęło na jej życie i wiarę.
 4. W poniedziałek – 6 lutego wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy.
 5. We wtorek – 7 lutego podczas Mszy św. o godz. 18.00 rozpoczynają się katechezy przedmałżeńskie. Po Mszy św. katecheza dla narzeczonych.
 6. W środę 8 lutego Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza na wspólną modlitwę o godz. 17.00 w kościele Różaniec, o godz. 18.00 Msza św. parafialna.
 7. W czwartek – 9 lutego po Mszy św. wieczornej katecheza z cyklu „W poszukiwaniu wiary”.
 8. W piątek – 10 lutego wspomnienie św. Scholastyki.
 9. W sobotę – 11 lutego wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Światowy Dzień Chorego. Msze św. w naszej parafii o godz. 6.30, 7.00, 9.00 i 18.00. Podczas Mszy św. o 9 i 18 udzielony zostanie sakrament namaszczenia chorych. Prosimy o pomoc chorym w przybyciu na wspólną modlitwę. Obłożnie chorych kapłani mogą odwiedzić w mieszkaniach. Zgłoszenia w kancelarii i zakrystii.
 10. Duszpasterstwo Rodzin zaprasza na spotkanie małżeństw niesakramentalnych, w środę 9 lutego o godz. 18.00 Msza św. w starym kościele farnym, następnie spotkanie w Sali za katedrą.
 11. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru "Dróg Miłosierdzia". Znajdziemy w nim m.in. artykuł pt. „Łagodna siła wiary, mądrości i prawdy” o duchowym dziedzictwie, jakie pozostawił nam papież Benedykt XVI; rozmowę z siostrami kamedułkami z klasztoru w Tyszowcach nawiązującą do Dnia Życia Konsekrowanego, a także w związku z obchodzonym 11 lutego Światowym Dniem Chorego materiał poświęcony Hannie Chrzanowskiej, błogosławionej pielęgniarce, prekursorce opieki hospicyjnej. W kontekście ostatnich, nagłaśnianych w mediach, deklaracji wystąpienia ze wspólnoty Kościoła katolickiego, warto zapoznać się z artykułem mówiącym o konsekwencjach apostazji. Zachęcamy również do zapoznania się z nową ramówką archidiecezjalnego „Radia i”, z nowymi pasmami programowymi i ciekawymi audycjami. Czasopisma znajdują się na stoliku pod chórem. Ewentualne ofiary można wrzucić do skarbonki.
 12. W następną niedzielę taca przeznaczona na fundusz remontowo - budowlany Archidiecezji.
 13. Bóg zapłać! za życzliwe i bardzo dobre przyjęcie kapłanów podczas kolędy. Dziękujemy za wyjątkowe wsparcie finansowe parafii, które przeznaczamy na bieżące wydatki, prace remontowe i nowe inwestycje.

Wizyta duszpasterska – kolęda w naszej parafii:

6 lutego /poniedziałek / od godz. 16.00

ul. Mieszka I 4

7 lutego /wtorek/ od godz. 16.00

ul. Mieszka I 7

ul. Mieszka I 8

ul. Mieszka I 10

8 lutego /środa/ od godz. 16.00

ul. Mieszka I 8 A

ul. Mieszka I 8 B

9 lutego /czwartek/ od godz. 16.00

ul. Mieszka I 11

10 lutego /piątek/ od godz. 16.00

ul. Mieszka I 15

ul. Mieszka I 17

ul. Mieszka I 19 A

11 lutego /sobota/ od godz. 10.00

ul. Warmińska

ul. Warmińska 29

ul. Warmińska 31

Zaułek Olsztyński

ul. Łużycka

ul. Opolska

Osoby, które w ostatnich dwóch latach zmieniły adres zamieszkania lub przybyły do naszej parafii, czy też nie przyjmowały księdza po kolędzie, a pragną spotkać się z kapłanem, prosimy o zgłoszenie do kancelarii osobiście, telefonicznie /tel. 885 885 224/, mailowo /duch@archibial.pl/ w celu zaktualizowania swoich danych. Szczegółowy terminarz kolędy jest dostępny w  gablotach i na stronie internetowej parafii.