OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE       Boże Narodzenie 25 grudnia 2022

 1. Dziś Uroczystość Narodzenia Pańskiego, którą celebrujemy przez osiem dni  tzw. oktawa. Nie będzie Mszy św. o 6.30, pozostałe Msze św. wg porządku niedzielnego.
 2. W poniedziałek drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, święto św. Szczepana. Porządek Mszy św. niedzielny. Taca przeznaczona na uczelnie katolickie.
 3. We wtorek – 27 grudnia święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty. W naszej modlitwie pamiętajmy o ks. Janie, który w tym dniu dotychczas obchodził swoje imieniny. Po każdej Mszy św. poświęcenie wina.
 4. W środę – 28 grudnia święto św. Młodzianków męczenników.
 5. W piątek – 30 grudnia święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.
 6. W sobotę – 31 grudnia wspomnienie św. Sylwestra. Ostatni dzień roku kalendarzowego. Msza św. i modlitwy dziękczynne za otrzymane łaski w minionym roku o godz. 18.00.
 7. W przyszłą niedzielę – 1 stycznia uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Pierwszy dzień Nowego Roku. Światowy Dzień Modlitw o Pokój.
 8. Bóg zapłać! Wspólnocie Odnowy w Duchu Świętym, ks. Adamowi, s. Gorettcie, ministrantom i tym wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie stajenki betlejemskiej oraz dekoracji świątecznej w naszej świątyni. Anonimowym ofiarodawcom dziękujemy za choinki. Przy żłóbku ustawiona jest choinka promująca akcję „Paczuszka dla Maluszka”. W tym miejscu możemy złożyć nasze dary: pieluszki, kremy, chusteczki nawilżane, szampony, oliwki i ubranka dla potrzebujących dzieci, jak też tych uratowanych przed aborcją. Więcej szczegółów o akcji na papierowych bombkach, które można zabrać ze sobą.
 9. Wizyta duszpasterska – kolęda odbędzie się w naszej parafii w tradycyjny sposób. Rozpocznie się 2 stycznia i jest planowana do 18 lutego. Kapłani z modlitwą i błogosławieństwem odwiedzą mieszkania i domy. Osoby, które w ostatnich dwóch latach zmieniły adres zamieszkania lub przybyły do naszej parafii, czy też nie przyjmowały księdza po kolędzie, a pragną spotkać się z kapłanem, prosimy o zgłoszenie do kancelarii osobiście, telefonicznie /tel. 885 885 224/, mailowo /duch@archibial.pl/ w celu zaktualizowania swoich danych. Szczegółowy terminarz kolędy jest dostępny w gablotach i na stronie internetowej parafii.
 10. Dziękujemy firmie Metaloplastyka – Janusz Tałuć za renowację tabernakulum i wykonanie nowych elementów dekoracyjnych do ołtarza i ambony. Stare elementy znalazły swoje miejsce przy wejściu do Kaplicy Wieczystej Adoracji i przy zakrystii. Koszt wykonanych prac wyniósł… Ofiarodawcy są mile widziani!
 11. Ks. Proboszcz z parafii NMP Królowej Rodzin składa serdeczne podziękowanie za ofiary złożone na zakończenie rekolekcji adwentowych na budowę kościoła parafialnego. Bóg zapłać!