OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE    IV Niedziela Adwentu 18 grudnia 2022

 1. Dziś kończymy rekolekcje adwentowe. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty.
 2. W poniedziałek i wtorek – 19 i 20 grudnia o godz. 19.00 adwentowa spowiedź dzieci i młodzieży /zwłaszcza przygotowującej się do sakramentu bierzmowania/. Bardzo prosimy Rodziców i Opiekunów o pomoc dzieciom i zachętę młodzieży do skorzystania z duchowego przygotowania do Bożego Narodzenia.
 3. Przed Świętami można skorzystać z sakramentu pokuty podczas każdej Mszy św., wieczorem spowiedź od godz.17.30. 24 grudnia spowiedź od godz. 6.30 do 12.00.
 4. Opłatki na stół wigilijny można jeszcze nabyć w zakrystii i kancelarii parafialnej.
 5. Nowenna przed Bożym Narodzeniem każdego dnia o godz. 17.45, natomiast 24 grudnia po Mszy św. o godz. 7.00.
 6. W sobotę – 24 grudnia – Wigilia Bożego Narodzenia, jest tradycyjnie dniem postnym, dlatego rezygnujemy z pokarmów mięsnych. Zachęcamy do religijnego obchodu wspólnej wieczerzy poprzedzonej modlitwą, odczytaniem Ewangelii o Narodzeniu Pańskim, łamaniem się opłatkiem oraz śpiewem kolęd. Tego dnia nie ma Mszy św. o godz. 18.00. Pasterka o godz. 22.00 i 24.00, taca przeznaczona na Fundusz Obrony Życia.
 7. W niedzielę – 25 grudnia – Uroczystość Narodzenia Pańskiego, którą celebrujemy przez osiem dni  tzw. oktawa. Nie będzie Mszy św. o 6.30, pozostałe Msze św. wg porządku niedzielnego.
 8. W poniedziałek drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, święto św. Szczepana. Porządek Mszy św. niedzielny. Taca przeznaczona na uczelnie katolickie.
 9. Wizyta duszpasterska – kolęda odbędzie się w naszej parafii w tradycyjny sposób. Rozpocznie się 2 stycznia i jest planowana do 18 lutego. Kapłani z modlitwą i błogosławieństwem odwiedzą mieszkania i domy. Osoby, które w ostatnich dwóch latach zmieniły adres zamieszkania lub przybyły do naszej parafii, czy też nie przyjmowały księdza po kolędzie, a pragną spotkać się z kapłanem, prosimy o zgłoszenie do kancelarii osobiście, telefonicznie /tel. 885 885 224/, mailowo /duch@archibial.pl/ w celu zaktualizowania swoich danych. Szczegółowy terminarz kolędy jest dostępny w gablotach i na stronie internetowej parafii.
 10. Dziękujemy osobom, które pomagały w odśnieżaniu placu przy kościele.
 11. Składamy serdeczne podziękowania za liczne dary złożone w ramach akcji charytatywnej, w której wsparliśmy uchodźców wojennych z Ukrainy. Dziękujemy również wspólnocie Przyjaciół Oblubieńca za jałmużnę adwentową przeznaczoną na ten cel.
 12. Bóg zapłać! za ofiary przekazane na potrzeby parafii.
 13. Dziś dobrowolnymi ofiarami po każdej Mszy św. możemy wesprzeć budowę kościoła NMP Królowej Rodzin.
 14. Życzymy zdrowia i owocnego przeżywania ostatnich dni Adwentu, polecajmy Bogu zaginione ks. Jana i przyjmijmy Boże błogosławieństwo.