OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE                  II Niedziela Adwentu 4 grudnia 2022

 1. W Adwencie oczekujemy na przyjście Zbawiciela. Zapraszamy dzieci, młodzież i starszych na roraty: we wtorki, czwartki i piątki o godz. 6.30. Dodatkowo w sobotę – 10 grudnia o godz. 6.30 zapraszamy na roraty młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Na roraty zabierzmy lampiony i świece. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii będą 16 – 18 grudnia, dzień spowiedzi dzieci 19 grudnia i dzień spowiedzi młodzieży, zwłaszcza przygotowującej się do bierzmowania 20 grudnia.
 2. W Adwencie zachęcamy do solidarności i wsparcia osób potrzebujących, zwłaszcza uchodźców wojennych z Ukrainy. W koszu wystawionym w kaplicy Świętej Rodziny do 15 grudnia możemy zostawić: cukier, mąkę, makaron, szampon, mydło, pastę do zębów, dezodoranty, a także słodycze. Adwentowa akcja charytatywna trwa do 15 grudnia. Z życzliwością przed Świętami podzielmy się z potrzebującymi tym, co posiadamy.
 3. We wtorek – 6 grudnia wspomnienie św. Mikołaja.
 4. W środę – 7 grudnia wspomnienie św. Ambrożego. Po Mszy św. o godz. 18.00 w wigilię uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP wspólnota Przyjaciół Oblubieńca zaprasza na modlitewne czuwanie.
 5. W czwartek – 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w naszej parafii o godz. 6.30, 7.00, 9.00, 18.00. O 12.00 Godzina Łaski. O godz. 18.00 Msza św. w intencji Rycerstwa Niepokalanej. W tym dniu można podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego.
 6. W czwartek po Mszy o godz. 18.00 kolejna katecheza z cyklu „W poszukiwaniu wiary”. Spotkania odbywają się w każdy czwartek po Mszy św. wieczornej.
 7. W zakrystii i kancelarii parafialnej są dostępne nasze kalendarze parafialne, opłatki na stół wigilijny i świece Caritas: duża 25 zł, mała 15 zł.
 8. Dziękujemy za ofiary złożone w minionym tygodniu na potrzeby parafii.
 9. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby Archidiecezji, a ofiarami do puszki wspieramy Kościół na Wschodzie.
 10. Adwentowe Rekolekcje dla (Nie)Sakramentalnych „Spotkanie przy studni” odbędą się w starym kościele farnym w dniach 7 – 8 grudnia o godz. 18:00. Rekolekcje adresowane są szczególnie do osób, które z racji na skomplikowaną sytuację życiową nie korzystają z pełni życia sakramentalnego.
 11. Adwentowy Dzień Skupienia księży opiekunów, zelatorów i członków Żywego Różańca odbędzie się w sobotę 10 grudnia. Rozpoczęcie o godz. 10.00 w budynku Kina Ton.
 12. Ukazał się grudniowy numer "Dróg Miłosierdzia". Z artykułu "Najpiękniejsze Święta, bo niosą Chrystusa" dowiemy się, jak tradycje i zwyczaje świąteczne mogą nam pomóc odnowić relację z Bogiem i budować bliskie więzi rodzinne i społeczne. Polecamy również rozmowę z pedagogiem i psychologiem z Archidiecezjalnej Poradni Życia Rodzinnego pod tytułem "Dziecko - dar od Boga czy luksus dla nielicznych?". Pomocą w przeżywaniu Adwentu i w duchowym przygotowaniu do świąt są artykuły "Modlitwa a rachunek sumienia", "Recepta na dobry humor" oraz krótkie rozważania Ewangelii na niedziele Adwentu i Uroczystość Bożego Narodzenia. Do każdego egzemplarza "Dróg Miłosierdzia" dołączony jest przygotowany przez Księży Werbistów kalendarz na nadchodzący rok 2023. Czasopisma znajdują się na stoliku pod chórem. Dobrowolne ofiary można wrzucić do skarbonki.
 13. Z nadzieją i radością przeżywajmy czas Adwentu.