OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE                      XXXII Niedziela Zwykła – 6 listopada 2022

W dniu dzisiejszym naszą modlitwą i wsparciem otaczamy Seminarium Duchowne w Białymstoku. Witamy w naszej parafii alumna Michała, który cały dzień z nami się modli i podczas tacy zbiera ofiary na potrzeby Seminarium Duchownego.

Do 8 listopada włącznie o godz. 17.00 modlimy się w wypominkach za zmarłych. Możemy jeszcze dołączyć imiona naszych zmarłych pozostawiając je dziś w zakrystii, w tygodniu w kancelarii parafialnej. Do 8 listopada można uzyskać odpust za zmarłych nawiedzając cmentarz i modląc się za zmarłych.

W poniedziałek – 7 listopada rozpoczyna się Nowenna Opieki przed Uroczystością Najświętszej Maryi Panny Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia. Każdego dnia do 16 listopada o godz. 18.00 w katedrze białostockiej. Nasza parafia szczególnie zaproszona jest w dniu jutrzejszym.

We wtorek – 8 listopada na Mszy św. o godz. 18.00 modlić się będziemy z Kołem Przyjaciół Radia Maryja. Po Mszy św. spotkanie formacyjne w Sali św. Marty.

W środę – 9 listopada święto Rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza o godz. 17.00 na Różaniec do Siedmiu Boleści Matki Bożej i o godz. 18.00 na Mszę św.

W czwartek – 10 listopada wspomnienie św. Leona. Po Mszy o godz. 18.00 zapraszamy na pierwsze spotkanie z cyklu „W poszukiwaniu wiary”. Jednym z postulatów Parafialnego Zespołu Synodalnego jest potrzeba systematycznego poznawania i pogłębiania naszej wiary. Pół godzinne katechezy na temat wiary będą odbywać się w każdy czwartek po Mszy św. wieczornej.

W piątek – 11 listopada wspomnienie św. Marcina z Tours. W tym dniu obchodzimy Święto Narodowe – 104 rocznicę Odzyskania Niepodległości. Msze św. w naszej parafii o godz. 6.30, 7.00, 9.00 i 18.00. Kancelaria w tym dniu będzie nieczynna. Arcybiskup Metropolita Białostocki Józef Guzdek na ten dzień wszystkim wiernym Archidiecezji Białostockiej oraz innym wiernym w tym dniu przebywającym na terenie Archidiecezji udziela dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Korzystający z tej dyspensy są zobowiązani do zadośćuczynienia w formie dowolnej modlitwy w intencji o pokój na świecie lub dowolnej jałmużny na rzecz potrzebujących lub ubogich.

W sobotę – 12 listopada wspomnienie św. Jozafata.

Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Białymstoku zaprasza młodzież męską na dzień skupienia w niedzielę 20 listopada w gmachu AWSD przy ul. Warszawskiej 46. Początek wydarzenia o godz. 9.30.

Dziękujemy za ofiary złożone w minionym tygodniu na trwające w parafii remonty, na tacę, a także w ofiarach indywidualnych. Za tydzień dobrowolnymi ofiarami do puszki będziemy wspierać Kościół Prześladowany.

Na owocne przeżywanie listopadowego czasu prośmy Boga o błogosławieństwo.