OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE       XXIX Niedziela Zwykła – 16 października 2022

 1. Dziś w całej Polsce obchodzimy XXII DZIEŃ PAPIESKI pod hasłem „Blask prawdy”.   Wspominamy i dziękujemy Bogu za niezwykłego papieża Polaka. Bóg zapłać za złożone ofiary w minioną niedzielę, którymi wsparliśmy Fundusz Dzieło Nowego Tysiąclecia. 
 2. W poniedziałek – 17 października wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego.
 3. We wtorek – 18 października święto św. Łukasza, Ewangelisty. Dzień modlitwy za pracowników służby zdrowia.
 4. We środę – 19 października wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki. Wspólnota Przyjaciół Oblubieńca zaprasza w tym dniu na spotkanie, które rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00.
 5. We czwartek – 20 października wspomnienie św. Jana Kantego. Comiesięczny dzień skupienia Instytutu Apostolstwa Jezusa Eucharystycznego i osób adorujących w Kaplicy Wieczystej Adoracji. O godz. 17.30 wspólna modlitwa różańcowa, o 18.00 Msza św. Po Mszy w dawnej bibliotece konferencja: „Apostolski charakter Eucharystii i Kościoła”.
 6. W sobotę – 22 października wspomnienie św. Jana Pawła II.
 7. Za tydzień przypada Niedziela Misyjna i początek Tygodnia Misyjnego. Taca będzie przeznaczona na misje.
 8. Zapraszamy na nabożeństwo październikowe każdego dnia o godz. 17.30.
 9. Zgodnie ze wskazaniami KEP zostało przeprowadzone badanie statystyczne praktyk religijnych w parafii: osób uczęszczających w niedzielę na Mszę św. i przystępujących do komunii świętej. Nasza parafia liczy około 9500 katolików. W niedzielnej Mszy św. uczestniczyło 3203 osoby, tj. 33% wiernych / 57% kobiety i mężczyźni 43% /. Do komunii św. przystąpiło 2013 osób, tj. 62% obecnych /59% kobiety i 41% mężczyźni /.
 10. Zachęcamy do uczestnictwa w niedzielnej Mszy św., do korzystania z sakramentu pokuty, zwłaszcza dzieci i młodzież. Prosimy rodziców i opiekunów o dawanie dobrego przykładu w tym względzie. Cieszy nas liczna obecność na Mszy św. w dni powszednie i na modlitwie osobistej w kaplicy wieczystej adoracji. Osoby chętne, prosimy o włączenie się w Wieczystą Adorację. Zgłoszenia pod tel. 664 977 101.
 11. Wypominki za zmarłych w naszej parafii będą odprawiane od 2 do 8 listopada o godz. 17.00. Wypominki przyjmujemy w niedziele w zakrystii, w tygodniu w kancelarii.
 12. Zapraszamy chłopców z naszej parafii, którzy chcieliby zostać ministrantami do Liturgicznej Służby Ołtarza. Więcej informacji w zakrystii i u ks. Rafała.
 13. W dniach 14-24 marca 2023 roku organizowana jest pielgrzymka do Ziemi świętej i Jordanii. W programie zwiedzanie i modlitwa w miejscach, w których żył i nauczał Jezus Chrystus. Szczegółowe informacje, dokładny program oraz cena dostępne są w gablotach. Zapisy w biurze pielgrzymkowym PAX przy ul. Ks. Abramowicza 1 lub u ks. Rafała.
 14. Bóg zapłać! za ofiary przekazane w tym tygodniu na remonty w parafii.
 15. Decyzją ks. Arcybiskupa ks. Andrzej posługujący przez ostatni rok w naszej parafii został skierowany na kontynuację studiów doktoranckich w Rzymie. Jako wspólnota parafialna zamierzamy wspierać naszego studenta. Osoby, które zarezerwowały już intencje Mszy św., a wyrażają zgodę, aby te Msze św. odprawiał ks. Andrzej w Rzymie, proszone są o zgłoszenie się do kancelarii.
 16. Życzymy błogosławionej niedzieli i wszelkich łask od Boga.