OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE     XXVII Niedziela Zwykła – 2 października 2022

  1. W tym roku przypada 10 rocznica konsekracji naszego kościoła. Z tej okazji zapraszamy na Misje Święte, które Misjonarze Werbiści prowadzą w naszej parafii od dzisiejszej niedzieli do 9 października. Msze św. z naukami misyjnymi każdego dnia o godz. 7.00, 9.00, 18.00 i 20.00, o godz. 21.00 Apel Jasnogórski. Dziś o godz. 10.30 Msza św. dla dzieci i spotkanie z dziećmi i rodzicami, o godz. 18.00 Msza św. i spotkanie kandydatów do bierzmowania. W poniedziałek po Mszy św. o 18.00 nauka dla kobiet. W środę po Mszy o godz. 18.00 nauka dla mężczyzn. W czwartek po Mszy o godz. 18.00 nauka dla członków wspólnot. W piątek 7 października uroczystość rocznicy poświęcenia kościoła, o godz. 16.30 Droga krzyżowa, po Mszy św. o godz. 18.00 nauka dla małżeństw i rodzin. W sobotę o godz. 16.30 w dolnym kościele Msza św. dla chorych podczas, której zostanie udzielony sakrament namaszczenia chorych. O godz. 21.00 Apel Jasnogórski i błogosławieństwo rodzin. W przyszłą niedzielę o godz. 10.30 Msza św. dla dzieci, o godz. 18.00 Msza św. kończąca Misje święte i poświęcenie odnowionego krzyża misyjnego. Szczegółowy program na plakatach, ulotkach, na stronie internetowej parafii i na Facebooku. Prosimy o skorzystanie z tego świętego czasu, który daje nam Bóg.
  2. We wtorek – 4 października wspomnienie św. Franciszka z Asyżu.
  3. W środę – 5 października wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Odpowiednie nabożeństwa po Mszy św. o godz. 7.00.
  5. Zgodnie ze wskazaniami KEP w przyszłą niedzielę zostanie przeprowadzone badanie statystyczne praktyk religijnych w parafii.
  6. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe każdego dnia o godz. 17.30. Prosimy rodziców i opiekunów o pomoc, aby dzieci włączyły się w modlitwę różańcową w parafii, zwłaszcza we środy. Zachęcamy też do rodzinnej modlitwy różańcowej w domu.
  7. Bóg zapłać! za ofiary przekazane w tym tygodniu na remonty w parafii. W przyszłą niedzielę puszka na Fundusz Stypendialny Dzieło Nowego Tysiąclecia.
  8. Zapraszamy do lektury nowego numeru czasopisma „Drogi Miłosierdzia”. Czasopisma znajdują się na stoliku pod chórem. Ewentualne ofiary można wrzucić do skarbonki.
  9. Szybkimi krokami zbliża się miesiąc listopad. Od 2 do 8 listopada włącznie będzie odprawione w naszej parafii Nabożeństwo wypominkowe za zmarłych o godz. 17.00. Kartki na wypominki, które można uzupełniać imionami zmarłych są już wyłożone na stoliku pod chórem. Prosimy o czytelne wpisywanie imion i nazwisk zmarłych /w mianowniku/. Wypominki przyjmujemy w niedziele w zakrystii, w tygodniu w kancelarii.
  10. Zachęcamy do skorzystania z daru Misji Świętych w naszej parafii. Niech dobry Bóg nam błogosławi i udziela obfitości łask.