OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE                  XXV Niedziela Zwykła 18 września 2022

 1. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej o. Waldemara Sojkę, redemptorystę, który przybliży nam Dzieło Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa. O godz. 14.30 spotkanie z o. Waldemarem w Sali św. Marty.
 2. Również dziś o godz. 18.00 pierwsze powakacyjne spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania. Przypominamy, że dziś jest ostatnia szansa by dołączyć do grupy, która przyjmie sakrament bierzmowania 28 maja 2023 roku. Zapraszamy młodzież z I klas szkół średnich.
 3. O godz. 19.00 w Sali Jana Pawła II spotkanie odpowiedzialnych i liderów wszystkich wspólnot istniejących w naszej parafii. Tematem spotkania będą Misje święte w parafii oraz ustalenie grafiku spotkań i funkcji wszystkich dostępnych pomieszczeń parafialnych.
 4. W poniedziałek – 19 września wspomnienie św. męczenników Andrzeja Kim i Towarzyszy.
 5. We wtorek – 20 września święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.
 6. W czwartek – 23 września wspomnienie św. Pio z Pietralciny.
 7. W tym roku przypada 10 rocznica konsekracji naszego kościoła. Z tej okazji zapraszamy na Misje Święte, które Misjonarze Werbiści poprowadzą w naszej parafii od 2 do 9 października. Szczegółowy program na plakatach, ulotkach, na stronie internetowej parafii i na Facebooku. Prosimy o skorzystanie z tego świętego czasu, który daje nam Bóg.
 8. Zapraszamy do udziału w Dniach Patrona Miasta bł. ks. Michała Sopoćki: wtorek 27 września: 18.00 Msza św. w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, 19.00 Procesja z relikwiami bł. ks. Michała Sopoćki z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego do Katedry, 20.00 w Archikatedrze czuwanie modlitewne. 28 września: 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego na ulicach miast /przy skrzyżowaniu ul. Piastowskiej i Mieszka I/, 16.00 Gala „Michały 2022", 18.00  Msza święta w Katedrze białostockiej w intencji mieszkańców Białegostoku.
 9. Zapraszamy do uczestnictwa w Kursie lektora, który rozpocznie się 8 października. Adresatami kursu są mężczyźni i kobiety w wieku od 16 lat, charakteryzujący się pobożnością i naturalnymi predyspozycjami do pełnienia posługi lektora w zgromadzeniu liturgicznym. Zgłoszenia w zakrystii i kancelarii parafialnej do 7 października.
 10. Apostolstwo Trzeźwości Archidiecezji Białostockiej zaprasza wszystkich członków, kandydatów i sympatyków Krucjaty Wyzwolenia Człowieka na ogólnopolską pielgrzymkę Krucjaty do Leśnej Podlaskiej w sobotę 24 września. Zgłoszenia wspólnego wyjazdu: ddw.bialystok@gmail.com.
 11. 1 października Diecezjalna Pielgrzymka Kół Żywego Różańca do Różanegostoku. Wyjazd autokarem o godz. 8.00. Zapisy w Sali św. Marty u p. Alicji.
 12. Bóg zapłać za ofiary złożone w minionym tygodniu: na potrzeby parafii na tacę oraz w ofiarach indywidualnych, a także na potrzeby KUL i Centrum Pastoralno – katechetyczne. Za tydzień taca przeznaczona będzie na trwające w parafii remonty.
 13. Prośmy dobrego Boga o pokój na świecie i błogosławieństwo Boże na kolejne dni.