KALENDARZ LITURGICZNY

 • We wtorek – 24 grudnia – Wigilia Bożego Narodzenia. Zachęcamy do religijnego obchodu wspólnej wieczerzy, ze wspólną modlitwą, odczytaniem Ewangelii o Narodzeniu Pańskim, łamaniem się opłatkiem oraz śpiewem kolęd i pastorałek. Wigilia tradycyjnie jest dniem postnym, z powstrzymaniem się od pokarmów mięsnych. W Wigilię nie ma Mszy św. o godz. 18.00.
 • We środę – 25 grudnia – Uroczystość Narodzenia Pańskiego. O północy Pasterka, taca przeznaczona na Fundusz Obrony Życia. Nie ma Mszy św. o 6.30, pozostałe Msze św. wg porządku niedzielnego. Uroczystość Bożego Narodzenia obchodzona jest przez osiem dni /oktawa/.
 • W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Taca w tym dniu przeznaczona na KUL i Centrum Pastoralno – Katechetyczne.
 • W piątek – 27 grudnia – święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Poświęcenie wina. Dzień imienin ks. Jana Toczko.
 • W sobotę – 28 grudnia – święto św. Młodzianków, męczenników.
 • W przyszłą niedzielę – 29 grudnia – święto Św. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Na każdej Mszy św. modlitwa w intencji rodzin i odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.

INFORMACJE PARAFIALNE

 1. W miniony piątek, 20 grudnia, ks. Józef Wiśniewski, długoletni i zasłużony proboszcz naszej parafii obchodził 50 rocznicę święceń kapłańskich. Dostojnemu Jubilatowi składamy gratulacje i najlepsze życzenia. Pamiętajmy o Nim w naszej modlitwie i otaczajmy szczerą życzliwością. Mamy nadzieję, że w najbliższym czasie uda się nam zaprosić ks. Józefa na świętowanie tego pięknego Jubileuszu w naszej wspólnocie parafialnej.
 2. Dziś ostatni dzień rekolekcji adwentowych. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
 3. Opłatki i świece na stół wigilijny można jeszcze nabyć w zakrystii i kancelarii w godzinach ich funkcjonowania.
 4. Dziś młodzież oazowa z naszej parafii będzie rozprowadza sianko na stół wigilijny. Złożone ofiary są przeznaczone na wyjazd młodzieży.
 5. Dziękujemy za przygotowanie naszej świątyni do Świąt Bożego Narodzenia: sprzątanie, dekoracje świąteczne, choinki, żłobek. Główny ciężar przygotowania podjęła Wspólnota Przyjaciół Oblubieńca. Bóg zapłać! W pełni świąteczną dekoracją będziemy się cieszyć od Pasterki przez cały okres Bożego Narodzenia. Wśród choinek na uwagę zasługują dwie obok żłóbka. Jedna promująca akcję Fundacji Serce w Sercu „Paczuszka dla maluszka” – szczegóły akcji i formy pomocy są umieszczone na papierowych bombkach zdobiących choinkę. Wspieramy dzieci z Domu Samotnej Matki w Supraślu. Druga choinka ozdobiona jest „Łańcuchem Dobra” wykonanym w szkołach i przedszkolach, jako znak solidarności i wsparcia dzieci chorych na dystorfie mięśniową oraz podopiecznych Kliniki Rehabilitacji Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku.
 6. Cieszymy się i dziękujemy rodzicom i dzieciom za liczny udziału w Roratach. Dziękujemy bardzo osobom ze wspólnot przygotowujących śniadanie.
 7. Dziękujemy za ofiary na remont kaplicy wieczystej adoracji.