OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE          XXIV Niedziela Zwykła 11 września 2022

 1. We wtorek – 13 września wspomnienie św. Jana Chryzostoma. O godz. 17.00 różaniec dziękczynny prowadzony przez Koło Przyjaciół Radia Maryja, o godz. 18.00 Msza św. wieczorna, po Mszy św. różaniec i procesja fatimska wokół kościoła.
 2. Również we wtorek druga katecheza przedmałżeńska. Narzeczeni spotykają się na Mszy św. o 18.00, po Mszy katecheza w kościele.
 3. W środę – 14 września święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze św. w naszej parafii: 6.30, 7.00, 9.00 i 18.00. O godz. 17.00 różaniec do Siedmiu Boleści Matki Bożej prowadzony przez Apostolstwo Dobrej Śmierci.
 4. W czwartek – 15 września wspomnienie NMP Bolesnej. Eucharystyczny Dzień Skupienia Instytutu Apostolstwa Jezusa Eucharystycznego oraz osób adorujących w Kaplicy Wieczystej Adoracji. O godz. 17.30 wspólna adoracja w kościele, o 18.00 Msza św., po Mszy konferencja w Sali św. Marty: „Eucharystia buduje Kościół”. W czwartek przypada również 18. rocznica święceń biskupich Arcybiskupa Józefa Guzdka, Metropolity Białostockiego. Polecajmy Bogu posługę naszego Biskupa.
 5. W piątek – 16 września wspomnienie św. Korneliusza i Cypriana.
 6. W sobotę – 17 września przypada Dzień Sybiraka i 83. rocznica napaści Sowietów na Polskę. O godz. 10.00 Msza św. z udziałem Sybiraków, ich rodzin, młodzieży, pocztów sztandarowych, o godz. 11.00 obchody przy Pomniku – Grobie Nieznanego Sybiraka przy naszym kościele.
 7. W niedzielę 18 września homilie będzie głosił o. Waldemar Sojka, redemptorysta, który przybliży nam Dzieło Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa. O godz. 14.30 spotkanie z o. Waldemarem w Sali św. Marty.
 8. W przyszłą niedzielę: o godz. 7.30 Msza św. w intencji KŻR św. Antoniego, po Mszy wspólny różaniec, o godz. 10.30 Msza św. i spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej, o godz. 18.00 Msza św. i spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania.
 9. W tym roku przypada 10 rocznica konsekracji naszego kościoła. Z tej okazji zapraszamy na Misje Święte, które Misjonarze Werbiści poprowadzą w naszej parafii od 2 do 9 października. Szczegółowy program na plakatach, ulotkach, na stronie internetowej parafii i na Facebooku. Prosimy o skorzystanie z tego świętego czasu, który daje nam Bóg.
 10.  W sobotę 17 września od godz. 10.00 zapraszamy do włączenia się w ogólnopolską akcję społeczną „Książka za worek śmieci”. Będzie sprzątany teren przylegający do naszej świątyni w pobliżu ul. Wołyńskiej. Spotykanie przy ulicy Wołyńskiej, na tyłach kościoła p.w. Ducha Świętego. Worki na śmieci i rękawice zapewniają koordynatorzy akcji. Aby otrzymać książkę należy się wcześniej zarejestrować. Informacje na stronie internetowej parafii i na Facebooku.
 11. Posługę w naszej parafii, w zakrystii, w tym tygodniu rozpoczął pan Wojciech Przygoński. Serdecznie witamy pana Wojtka w naszej wspólnocie parafialnej, życzymy owocnej pracy i wielu łask od Dobrego Boga oraz życzliwości od wszystkich ludzi.
 12. Bóg zapłać za ofiary złożone w minionym tygodniu: na tacę na potrzeby Archidiecezji, do puszki na operację p. Stanisława, na konto parafii i osobiście na potrzeby parafii. Dziś dobrowolnymi ofiarami do puszki możemy wesprzeć KUL i Centrum Pastoralno – katechetyczne.
 13.  Prośmy dobrego Boga o pokój na świecie i błogosławieństwo Boże na kolejne dni.