OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE                  XXIII Niedziela Zwykła 4 września 2022

 1. Dziś przypada 1. rocznica ingresu Arcybiskupa Józefa Guzdka, Metropolity Białostockiego. Modlitwą wspierajmy naszego Biskupa.
 2. We wtorek – 6 września po Mszy św. o godz. 18.00 rozpoczynają się w naszej parafii katechezy przedmałżeńskie. Zapraszamy do udziału w spotkaniach narzeczonych i osoby zainteresowane, które planują przyjąć sakrament małżeństwa.
 3. W czwartek – 8 września święto Narodzenia NMP. Msze św. o 6.30, 7.00, 9.00 i 18.00.
 4. Posługę w naszej parafii kończy pan Mirosław Reich. Przez trzy lata służył w naszej parafii w zakrystii. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wzorowo wypełniane obowiązki, poświęcony czas i włożony trud.
 5. W sobotę 10 września odbędzie się Dzień skupienia zelatorek, zelatorów i członków Żywego Różańca oraz duszpasterzy grup różańcowych. Rozpoczęcie o godz. 10.00 w sali nr 12 przy katedrze białostockiej, Msza św. o godz. 1200, zakończenie ok. godz. 14.00.
 6. Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Białostockiej zaprasza na świętowanie rocznic małżeńskich, w  sobotę 10 września o godz. 18.00 w Archikatedrze Białostockiej. Małżonków spotykają się przed katedrą. Zachęcamy do przyniesienia róży, która zostanie złożona jako znak zawierzenia przy ołtarzu Matki Bożej.
 7. Pielgrzymka parlamentarzystów oraz pracowników Administracji Rządowej i Samorządowej Województwa Podlaskiego do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie odbędzie się w niedzielę - 11 września:  godz. 11.00 - Modlitwa różańcowa, godz. 12.00 - Msza Święta.
 8. Przypominamy i zapraszamy kandydatów do sakramentu bierzmowania na najbliższe spotkanie 18 września o godz. 18.00.Sakrament bierzmowania zostanie udzielony 27 maja 2023 roku o godz. 18.00.
 9. Informujemy, że I Komunia święta w 2023 roku planowana jest na 7 maja – dzieci z SP 28, 14 maja – SP 10, 21 maja – SP 19. Dzieci z innych szkół dołączą do dowolnej grupy. Rocznica I Komunii świętej 4 czerwca 2023 roku. Wszystkie uroczystości o godz. 10.30.
 10.  W dniach 30 września - 2 października odbędą się w Hodyszewie weekendowe rekolekcje dla małżeństw przeżywających trudności lub chcących odświeżyć swoją relację. Rekolekcje są prowadzone przez diecezjalny ośrodek stowarzyszenia Spotkania Małżeńskie. Szczegółowe informacje i kontakt do organizatorów na stronie internetowej spotkaniamalzenskie.pl
 11.  Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby trwających w parafii remontów.
 12.  Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby Archidiecezji. Dobrowolnymi ofiarami do puszki Caritas Archidiecezji Białostockiej możemy wesprzeć przy wyjściu z kościoła chorego na nowotwór mózgu p. Stanisława Szydłowskiego z Sokółki, który wymaga operacji w klinice w Niemczech.
 13.  Nowy numer "Dróg Miłosierdzia" możemy znaleźć na stoliku pod chórem. Ewentualne ofiary można wrzucić do puszki.
 14.  Prośmy dobrego Boga o pokój na świecie i błogosławieństwo Boże na kolejne dni.