OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE   XXII Niedziela Zwykła 28 sierpnia 2022

 1. W poniedziałek – 29 sierpnia wspomnienia Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
 2. W czwartek – 1 września 83. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. W modlitwie pamiętajmy o ofiarach wojny i prośmy o pokój na świecie. Jest to również dzień rozpoczęcie roku szkolnego. Msza św. w intencji dzieci, młodzieży, nauczycieli, katechetów i wychowawców o godz. 8.00. Już dziś zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty na koniec wakacji i początek roku pracy szkolnej.
 3. W sobotę – 3 września wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego.
 4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. Odpowiednie nabożeństwa: w czwartek po Mszy św. o 18.00, w piątek po Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00, w sobotę po Mszy o godz. 7.00 wspólny różaniec z rozważaniami, w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 adoracja i procesja eucharystyczna wokół kościoła.
 5. Od 1 września porządek Mszy św. w dni powszednie: 6.30. 7.00 i 18.00.
 6. W niedzielę – 4 września 1. rocznica ingresu Arcybiskupa Józefa Guzdka, Metropolity Białostockiego. Modlitwą wspierajmy naszego Biskupa.
 7. Decyzją Księdza Arcybiskupa od 25 sierpnia posługę w naszej parafii rozpoczął ks. Marian Radziwon, którego witamy w naszej wspólnocie i życzymy owocnej pracy i posługi.
 8. Składamy podziękowania panom: Sławomirowi, Piotrowi, Andrzejowi, Jerzemu i ich pomocnikom Krzysiowi i Mateuszowi, za odnowienie w minioną sobotę znajdującego się przed kościołem krzyża misyjnego. Również w ten sposób przygotowujemy się do Misji Świętych w naszej parafii, na które już dziś zapraszamy od 2 do 9 października. Misje wygłoszą księża Werbiści. Wkrótce dostępny będzie plan szczegółowy.
 9. Trwa akcji Caritas „Tornister Pełen Uśmiechów”, wspierająca dzieci z potrzebujących rodzin z Ukrainy, Białorusi i Polski u progu nowego roku szkolnego. Do końca sierpnia można zakupić tzw. „wyprawkę szkolną” czyli tornister i/lub przybory szkolne (zeszyty, długopisy, artykuły plastyczne) i dostarczyć je do kancelarii lub zakrystii.
 10.  38. Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Krypnie wyruszy w sobotę 3 września o godz. 7.00 sprzed Białostockiej Katedry. Uroczysta Msza św. w Krypnie o godz. 18.00. Zapisy w kancelarii i zakrystii. Koszt pielgrzymki – 10 zł, powrót autokarem – 15 zł.
 11.  Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby parafii w minioną niedzielę na tacę i przekazane osobiści i na konto parafii.
 12.  Za tydzień taca na potrzeby Archidiecezji. Dobrowolnymi ofiarami do puszki będziemy wspierać chorego na nowotwór mózgu p. Stanisława Szydłowskiego z Sokółki, który wymaga operacji w klinice w Niemczech. Zbiórka koordynowana jest przez Caritas Archidiecezji Białostockiej.
 13.  Prośmy dobrego Boga o pokój na świecie, błogosławieństwo dla nas i naszych bliskich.