OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE                 XII Niedziela Zwykła 19 czerwca 2022

  1. Zapraszamy do udziału w oktawie Bożego Ciała – o godz. 18.00 Msza św. z nieszporami eucharystycznymi i procesja wokół kościoła.
  2. We wtorek – 21 czerwca wspomnienie św. Alojzego Gonzagi. O godz. 19.30 w Sali św. Marty spotkanie lektorów. Zapraszamy tych, którzy ukończyli kurs lektora, czytających Słowo Boże podczas liturgii, a także chętnych do włączenia się w taką posługę w naszej parafii.
  3. W czwartek – 23 czerwca uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Msze św. w naszej parafii o godz. 6.30, 7.00, 9.00 /zapraszamy zwłaszcza seniorów/ i o 18.00 na zakończenie oktawy Bożego Ciała połączona z Nieszporami eucharystycznymi, nabożeństwem czerwcowym i procesją wokół kościoła do czterech ołtarzy. Na zakończenie uroczystości błogosławieństwo dzieci i wianków. Bardzo prosimy wspólnoty z naszej parafii o przygotowanie ołtarzy wokół kościoła.
  4. W piątek – 24 czerwca uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. O godz. 17.00 w Sali św. Marty spotkanie Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ. Msze św. w naszej parafii o: 6.30, 7.00, 8.00 na zakończenie roku szkolnego /zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i katechetów/, 9.00 /zapraszamy zwłaszcza seniorów/ i o 18.00. Po Mszy św. o godz. 18.00 adorację wynagradzającą Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy nasze, narodu polskiego i całego świata. Na taką adorację zapraszamy w każdy piątek po Mszy św. o godz. 18.00.
  5. W dniach 25 - 26 czerwca (sobota, niedziela) organizowana jest 41 Piesza Pielgrzymka Różanostocka do Sanktuarium Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Pielgrzymi z Białegostoku wyruszają 25 czerwca (nową trasą, z noclegiem w Sokółce) ze Świętej Wody o godzinie 7.00. Pielgrzymka zakończy się w Różanymstoku 26 czerwca (niedziela) uroczystą Eucharystią o godz. 17.30 pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Białostockiego Józefa Guzdka. Do udziału zapraszamy wszystkich chętnych, jednak w sposób szczególny młodzież pragnącą podziękować Chrystusowi i Jego Matce za kończący się kolejny rok katechetyczny, szkolny i akademicki. Zapisy prowadzone są w parafiach.
  6. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby parafii w minioną niedzielę na tacę, a także przekazane indywidualnie i na konto parafii. Dziękujemy za ofiary złożone do puszki na wsparcie młodzieży oazowej wyjeżdżającej do Kenii i Tanzanii.
  7. Dziś po Mszy św. dobrowolnymi ofiarami do puszki możemy wesprzeć KUL i Centrum Pastoralno – Katechetyczne.
  8. Za tydzień taca przeznaczona będzie na finalizację rozpoczętych remontów w parafii.
  9. Dobrego Boga prośmy o pokój na świecie i obfite błogosławieństwo.