OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE        Uroczystość Najświętszej Trójcy 12 czerwca 2022

 1. Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy. Dziękujemy Bogu, że możemy go sławić jako Ojca, Syna i Ducha Świętego. Zakończenie czasu Komunii Świętej wielkanocnej. Po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na rzecz Ruchu Światło – Życie. Ofiary przeznaczone są na wyjazd młodzieży do Kenii i Tanzanii.
 2. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie w minioną niedzielę Pań z Ukrainy, które z dziećmi uciekły przed wojną i przebywają w Supraślu. Ponieważ szybko się skończyły przygotowane przez nie wypieki i desery, dlatego dziś od godz. 8.30 Panie oczekują przy wejściu do dolnego kościoła po każdej Mszy św., aż do wyczerpania przygotowanych słodkości. Prosimy, Ich pracę i trudny los wesprzeć ofiarami, będą to środki przeznaczone na podstawowe potrzeby.
 3. Na Mszę św. o godz. 10.30 zapraszamy dzieci kl. IV z racji rocznicy I Komunii świętej. O godz. 13.30 Msza św. z udziałem wszystkich wspólnot naszej parafii, bezpośrednio po Mszy św. konferencja i modlitwa.
 4. W poniedziałek – 13 czerwca wspomnienie św. Antoniego z Padwy. Msze św. o godz. 6.30, 7.00, 9.00 – dla Seniorów i o 18.00. O godz. 19.00 Różaniec i procesja fatimska wokół kościoła. Zabierzmy świece i lampiony.
 5. 5. We wtorek – 14 czerwca wspomnienie bł. Michała Kozala. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza o godz. 17.00 na różaniec i Mszę św. o godz. 18.00. Po Mszy spotkanie w Sali św. Marty.
 6. 6. W poniedziałek, wtorek i środę przygotowanie do wprowadzenia do naszej świątyni relikwii św. Katarzyny z Bolonii. O godz. 18.00 Msza św. z kazaniem i po Mszy konferencja: Po co nam święci? I o walce duchowej. W środę – 15 czerwca o godz. 18.00 uroczysta intronizacja relikwii.
 7. 7. W środę – 15 czerwca rozpoczyna się nowenna przed Uroczystością Najświętszego Serca Pana Jezusa - będzie odprawiana podczas nabożeństwa czerwcowego w niedziele i święta po Mszy o godz. 9.00, w dni powszednie po Mszy o godz. 18.00.  Zapraszamy wszystkich parafian na adorację wynagradzającą Najświętszego Serca Pana Jezusa za grzechy nasze, narodu polskiego i całego świata w każdy piątek po Mszy św. o godz. 18.00.
 8. W czwartek – 16 czerwca uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Porządek Mszy św. niedzielny. Msza św. o 18.00 połączona z Nieszporami o Eucharystii. Zapraszamy do uczestnictwa w miejskiej procesji Bożego Ciała. O godz. 9.00 wyruszymy do katedry, gdzie będzie o 10.00 Msza św. i procesja do św. Rocha. Zapraszamy dzieci, które przyjęły w tym roku I Komunię świętą do uczestnictwa w strojach pierwszokomunijnych, orszak procesyjny i ministrantów. Sztandary i feretrony zostaną przewiezione busem.
 9. Od piątku oktawa Bożego Ciała – o godz. 18.00 Msza św. z nieszporami eucharystycznymi i procesja wokół kościoła. Na zakończenie oktawy 23 czerwca – procesja wokół kościoła do czterech ołtarzy. Błogosławieństwo dzieci i wianków. Już dziś prosimy wspólnoty z naszej parafii o przygotowanie ołtarzy wokół kościoła.
 10. W najbliższą niedzielę na Mszy o godz. 10.30 dziesięciu kandydatów zostanie ustanowionych nowymi ministrantami. Otoczmy ich oraz ich rodziców modlitwą. We wrześniu rozpoczniemy nowy nabór kandydatów do LSO.
 11. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby parafii w minioną niedzielę na tacę, a także przekazane indywidualnie i na konto parafii.
 12. Za tydzień dobrowolnymi ofiarami do puszki będziemy mogli wesprzeć KUL i Centrum Pastoralno – Katechetyczne.
 13. Komenda Miejska Policji ostrzega przed licznymi próbami wyłudzeń metodą „na wnuczka”, „na policjanta”. Policja nigdy nie prosi o dane kont, przekazywanie pieniędzy, nie informuje też telefonicznie o prowadzonych czynnościach. Nikomu pod żadnym pozorem nie przekazujmy pieniędzy ani danych do kont bankowych. Każdą próbę wyłudzenia należy zgłaszać Policji.
 14. Informacje na temat pielgrzymek i wypoczynku wakacyjnego można znaleźć w ogłoszeniach w gablotach, na stronie internetowej i na Facebooku.
 15. Dobrego Boga prośmy o pokój na świecie i obfite błogosławieństwo.
 16. Zaproszenia na Pielgrzymki i wypoczynek:
 17. Szkoła Podstawowa nr 19 zaprasza na piknik szkolny, 14 czerwca od godz. 17.00.
 18. Kino Ton zaprasza na film: „Żywy. Największa Tajemnica Wiary”. Projekcja od 17 do 29 czerwca.
 19. Rowerowa Pielgrzymka Różanostocka. 18-19 czerwca /sobota-niedziela/. Trasa: Białystok – Różanystok – Białystok. Zapisy i informacje: www.rekoakcje.pl - lub tel. 600 111 974.
 20. 41 Piesza Pielgrzymka Różanostocka do Sanktuarium Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. 25-26 czerwca. Pielgrzymi wyruszą w sobotę 25 czerwca (nową trasą, z noclegiem w Sokółce) ze Świętej Wody o godzinie 7:00. Pielgrzymka zakończy się w Różanymstoku 26 czerwca (niedziela) uroczystą Eucharystią o godz. 17:30 pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Białostockiego Józefa Guzdka. Zapisy prowadzone są w parafiach.
 21. Spływ rodzinny "Rekolekcje w kajaku". 1 - 3 lipca. Trasa: Czarna Hańcza z Wigier do Rygoli. Noclegi w namiocie, wyżywienie i dojazd we własnym zakresie. Koszt 120 zł. Zapisy w zakrystii i kancelarii.
 22. „Wakacje z Bogiem” - rodzinny wyjazd do Zakopanego. 4 do 10 lipca. Koszt 550 zł. Dojazd oraz śniadania i kolacje we własnym zakresie. Zapisy w kancelarii i zakrystii.