OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE                        Zesłanie Ducha Świętego 5 czerwca 2022

 1. Dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W naszej parafii Odpust i 40 godzinne nabożeństwo eucharystyczne według następującego porządku: podczas każdej Mszy świętej homilie okolicznościowe, adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele pomiędzy Mszami.
 2. W poniedziałek 6 czerwca – święto Matki Kościoła. Msze św. z naukami o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. W ciągu dnia adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele. W niedzielę od godz. 19.00 do 7.00 rano adoracja w kaplicy. Po Mszy św. wieczornej w poniedziałek adoracja powraca do kaplicy wieczystej adoracji.
 3. Z racji odpustu zapraszamy na słodkie bułeczki i desery torcikowe przygotowane przez panie             z Ukrainy, które z dziećmi uciekły przed wojną i przebywają w Supraślu. Panie ze swoimi wypiekami oczekują przy wejściu do dolnego kościoła po każdej Mszy św, aż do wyczerpania przygotowanych słodkości. Prosimy, Ich pracę i trudny los wesprzeć ofiarami, gdyż będą to środki materialne przeznaczone na podstawowe potrzeby.
 4. Dziś o godz. 18.00 odbędzie się uroczysta Msza św. dla kandydatów do bierzmowania, którzy              w obecności rodziców i opiekunów złożą świadectwa ukończenia katechizacji w szkole podstawowej i deklarację włączenia się w formację przygotowującą do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.
 5. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe: w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, w niedziele po Mszy św. o godz. 9.00.
 6. W środę – 8 czerwca Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza na Różaniec do Siedmiu
  Boleści Matki Bożej o godz. 17.00 i Msze św. o godz. 18.00.
 7. W czwartek – 9 czerwca święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to dzień modlitwy o uświęcenie kapłanów.
 8. W imieniu księdza proboszcza, składamy podziękowanie za indywidualne spotkania kandydatów do bierzmowania i ich rodziców w kancelarii parafialnej. Były to cenne, ważne i potrzebne rozmowy na temat wiary i istoty sakramentów świętych.
 9. Osoby, które jeszcze pragną włączyć się w tegoroczną grupę przygotowania do bierzmowania, zapraszamy na indywidualne spotkanie w kancelarii parafialnej w czwartek 9 czerwca i we wtorki 14 i 21 czerwca w godz. 8.00 – 9.00 i 16.00 – 17.45.
 10. W przyszłą niedzielę uroczystość Najświętszej Trójcy. Zakończenie czasu Komunii Świętej wielkanocnej. O godz. 10.30 rocznica I Komunii świętej. O godz. 13.30 Msza św. z udziałem wszystkich wspólnot naszej parafii, po Mszy św. konferencja i modlitwa, którą poprowadzi ks. Adam Siegieniewicz.
 11. Dziękujemy p. Sławomirowi Zawistowskiemu za wykonanie świeczników wotywnych. Świece umieszczane w piasek ułatwią bezpieczne ustawianie. Zachęcamy do takiej formy modlitwy, pozostawiania swoich intencji i ofiar w miejsca wyznaczone przed ołtarzami świętych w naszym kościele.
 12. Za tydzień po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na rzecz Ruchu Światło – Życie. Będziemy gościć młodzież, która w lipcu w Kenii i Tanzanii będzie prowadzić oazowe rekolekcje dla tamtejszej wspólnoty. Ofiary przeznaczone są na wyjazd i utrzymanie animatorów.
 13. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby parafii w minioną niedzielę na tacę, a także przekazane indywidualnie i na konto parafii w kwocie 450 zł.
 14. Zapraszamy do lektury nowych "Dróg Miłosierdzia". Czasopismo znajduje się na stoliku pod chórem. Ewentualne ofiary można wrzucić do skarbonki.
 15. Zaproszenia na Pielgrzymki i wypoczynek:
 16. Parafialna Pielgrzymka Dzieci pierwszokomunijnych wraz z rodzinami do Sokółki, 11 czerwca /sobota/ o 13:00 powrót około 17:30. W planie msza święta pyszne lody oraz ognisko. Wyjazd autokarem, koszt 20 zł. Zapisy w zakrystii oraz kancelarii.
 17. Koncertu Uwielbienia "Bogu Dźwięki". 12 czerwca o godz. 20.30 przed Archikatedrą białostocką.
 18. Rowerowa Pielgrzymka Różanostocka. 18-19 czerwca /sobota-niedziela/. Trasa: Białystok – Różanystok – Białystok. Zapisy i informacje: www.rekoakcje.pl - lub tel. 600 111 974.
 19. Piesza Pielgrzymka do Różanegostoku. 25-26 czerwca. Zapisy w kancelarii oraz zakrystii.
 20. Spływ rodzinny "Rekolekcje w kajaku". 1 - 3 lipca. Trasa: Czarna Hańcza z Wigier do Rygoli. Noclegi w namiocie, wyżywienie i dojazd we własnym zakresie. Koszt 120 zł. Zapisy w zakrystii i kancelarii.
 21. „Wakacje z Bogiem” - rodzinny wyjazd do Zakopanego. 4 do 10 lipca. Koszt 550 zł. Dojazd oraz śniadania i kolacje we własnym zakresie. Zapisy w kancelarii i zakrystii.